Eğitim

2017 TEOG (E-Okul) boş Kontenjanların listesi!

2017 TEOG (E-Okul) boş Kontenjanların listesi!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından TEOG boş kontenjanlar listesi ilan edildi. TEOG boş kontenjanlar listesinin açıklanmasının hemen ardından farklı okullara nakil olmak isteyen öğrenciler belirlenen boş kontenjanlar listesini öğrenmek ve nakil işleminde bulunmak üzere araştırmalara başladı. Peki, TEOG boş kontenjanlar listesi neler? İşte, yanıtı…

TEOG sınavına katılım gösteren öğrencileri yakından ilgilendirecek TEOG nakil işlemleri ve boş kontenjanlar listesi belli oldu. 7 Ağustos 2017 tarihinde TEOG tercih sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte boş kontenjan listesi de öğrencilerin erişimine sunuldu. Buna göre, öğrenciler diledikleri takdirde TEOG tercih sonuçları sonrası belirlenen boş kontenjanlar üzerinden farklı okullara nakil olma imkanı elde edebilecek. Farklı okullara nakil olmak isteyen öğrencilerin 1. nakil başvuruları 14 Ağustos ile 18 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilebilecek. Milli Eğitim Bakanlığı’nın TEOG tercih, nakil ve yerleştirme takvimine doğrultusunda, 21 Ağustos tarihinde 1.nakil sonuçları öğrencilere ve velilere duyurulacak. Yerleştirmeye esas 2.nakil başvuruları ise 21-25 Ağustos 2017 tarihleri arasında alınıp, 28 Ağustos 2017 tarihinde 2.nakil sonuçları ilan edilecek. Yerleştirmeye esas 3.nakil başvuruları 28 Ağustos-6 Eylül 2017 tarihinde alınıp, 8 Eylül 2017 tarihinde 3.nakil sonuçları açıklanacak.

2017 TEOG TERCİH SONUÇLARI VE BOŞ KONTENJANLAR AÇIKLANDI!

7 Ağustos Pazartesi günü TEOG tercih sonuçları ve boş kontenjanlar açıklandı.

2017 TEOG NAKİL İŞLEMLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

14 Ağustos ile 18 Ağustos tarihleri itibariyle TEOG nakil işlemleri resmen başlayacak.

2017 TEOG TERCİH SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLECEK?

TEOG yerleştirme sonuçlarını adaylar yerleştirme işlemi sonucunda öğrenim görmeye hak kazandıkları okulları MEB’in internet sitesinden görebilecek. TEOG yerleştirme sonuçları http://www.meb.gov.tr/  http://oges.meb.gov.tr/ ve https://e-okul.meb.gov.tr/  adreslerinde ilan edilecek. Öğrenciler T.C. kimlik numarası ve okul numarasıyla sonuç bilgilerini sorgulayabilecek. Öğrencilere ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyecek.

BOŞ KONTENJANLAR LİSTESİNE AŞAĞIDAKİ LİNK ÜZERİNDEN ERİŞEBİLİRSİNİZ:

https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx

NAKİL İŞLEMLERİNE AŞAĞIDAKİ LİNK ÜZERİNDEN ERİŞEBİLİRSİNİZ:

https://e-okul.meb.gov.tr/

TEOG NAKİL İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?

1.ADIM: Nakil işlemlerinin ilk basamağı boş kontenjanların kontrolüdür. Nakil başvurusu okullardaki boş kontenjanlara göre yapılmaktadır ki MEB’in TEOG 2017 için yayımladığı boş kontenjan listelerine hemen yukarıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz.

2.ADIM: Söz konusu bağlantıda bulunan tercih listelerinden önce okul tipini seçmeniz gerekiyor.

3.ADIM: Okul tipini seçtikten sonra alt kısımdan il ve ilçe seçtiğinizde o konumda bulunan seçtiğiniz okul türündeki okulların boş kontenjan durumunu ve taban puanlarını görebilirsiniz.

4.ADIM: Ayrıca Yabancı Dil, Pansiyon Durumu ve Öğretim Şekli gibi bilgileri de alabilirsiniz. Konum listesinde il seçtikten sonra ilçe için tümü seçeneğini işaretlerseniz o ildeki bütün okulların boş kontenjan ve taban puan bilgilerine erişirsiniz.

TEOG NAKİL İŞLEMLERİ NASIL DEĞERLENDİRİLECEK?

Bakanlık, nakil işlemlerimde mezun olan 8’inci sınıf öğrencileri için hazırladığı prosedür şu şekilde gerçekleşecek: Öğrencinin YEP puan üstünlüğü baz alınacak ve okul kontenjanların durumuna göre nakil işlemleri yapılacak. Bir öğrenci hiçbir okula yerleşemezse veya da tercih ettiği okullara giremezse ne olacak? Bakanlık, sistemde yer alan bu öğrenci için “açık öğretim lise”ye yerleştirme kararı alacak. Tüm adaylar, TEOG tercih sonuçlarına E-Okul üzerinden erişebilecekler.

2017 TEOG TERCİH, NAKİL VE YERLEŞTİRME İŞLEMİ TAKVİMİ

14-24 Temmuz 2017- (Saat 17.00) Yerleştirme İşlemleri İçin Tercihlerin Alınması

11 Ağustos 2017- Yerleştirme Sonuçlarının İlanı

07 Ağustos 2017- Boş Kontenjanların İlan Edilmesi

14-18 Ağustos 2017 – ( Saat 17.00 ) Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Tercih Başvurularının Alınması

21 Ağustos 2017 – Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Sonuçlarının İlanı

21-25 Ağustos 2017 ( Saat 17.00) – Yerleştirmeye Esas 2. Nakil Tercih Başvurularının Alınması

28 Ağustos 2017 – Yerleştirmeye Esas 2. Nakil Sonuçlarının İlanı

28 Ağustos-06 Eylül 2017 (Saat 17.00) – Yerleştirmeye Esas 3. Nakil Tercih Başvurularının Alınması

08 Eylül 2017 – Yerleştirmeye Esas 3. Nakil Sonuçlarının ve Taban Puanların İlanı

TEOG TERCİH VE YERLEŞTİRMEYLE İLGİLİ BİLGİLER!

Özel öğretim kurumlarına kesin kaydını yaptıranlar, tercih hakkını kullanmış sayılacak. Tercih başvurusunda bulunmayan ve hiçbir tercihine yerleşemeyen öğrenciler açık öğretim kurumlarına yerleştirilecek.

Açık öğretim kurumlarına yerleşmiş öğrenciler, yerleştirmeye esas nakil isteğinde bulunabilecek. Bu öğrencilerin, talep etmeleri halinde nakil mevzuatına göre boş kalan kontenjanlara 11-14 Eylül 2017 tarihlerinde, 3 tercih alınarak YEP üstünlüğüne göre il veya ilçe sınırları içerisinde yerleştirmesi yapılacak.

Yerleştirmeye esas nakil işlemi sonucu okul değiştiren klasik sanatlar ve musiki, görsel sanatlar ve spor programı/projesi uygulayan Anadolu imam hatip lisesi, güzel sanatlar lisesi ve spor lisesi öğrencileri bu okuldaki hakkından vazgeçmiş sayılacak.

Benzer Yazılar

2017-TUS Sonbahar Dönemi Sınav Giriş Yerleri Açıklandı

HayataRehber

ATATÜRK’ÜN Ekonomi Alanında Yaptığı İnkılaplar, Sanayi Alanında Gelişmeler

HayataRehber

ATATÜRK’ÜN Eğitim ve Kültür Alanında Yaptığı İnkılaplar,Türk Tarih ve Türk Dil Kurumlarının Kurulması

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster