krem-süren-kadın-1-min
Güzellik Kişisel Bakım Makyaj

30’lu Yaşlarda Cilt Bakımı için 7 İpucu

30’lu Yaşlarda Cilt Bakımı için 7 İpucu

Stres ve koşturmaca seviyesinin tırmanışa geçtiği, büyüme ve yenilenmeyi sağlayan hormonların etkisinin azaldığı ve metabolizmanın yavaş yavaş değişmeye başladığı 30’lu yaşlar cildinize biraz fazla yüklenebilir. Bir araya getirdiğimiz 7 cilt bakımı ipucundan faydalanarak zamanın ve çevresel faktörlerin getirdiği etkilerden kurtulun ve geleceğe yatırım yapın!

Nazik ve Etkili Temizleme

Cildin kendini koruyabilmesi ve nefes alabilmesi için derinlemesine temizleme fazlasıyla önem taşıyor. Makyaj yapmadığınız günlerde bile cildi yormayan, sülfatsız bir yüz losyonu ya da jelle cildinizi kirden ve kalıntılardan arındırarak ferahlatın.

Yenilenen Bakım Rutini

30’lu yaşlar kendinize ekstra özen göstermeye başlamanız gereken bir dönem. Sabah ve akşam farklılaşan bakım rutinleriyle cildinizi şımartın. Gündüz cildi yormayan hafif ürünler tercih ederken gece, yoğun formülleriyle cildi tamir eden ve bakım altına alan güçlü ürünlere yatırım yapın.

Makyaj ile Bakım Rutininizi Birleştirin

Cildinizin nefes almasını istediğiniz günlerde doğal görünümünüzün keyfini çıkartabilirsiniz. Ancak güzelliğinizi kusursuzlaştırmak istediğinizde ise çoklu fayda sağlayan seçenekleri tercih edin. Yaşlanmayı hızlandıran güneş ışınlarına karşı, SPF içeren anti-aging özellikli fondötenler gibi bakım rutininizden esintiler taşıyan ürünlerle güzellik oyununuzu yükseltin.

Retinole Başlamanın Tam Zamanı

Yaşlanma etkilerine karşı en etkili silahlardan biri olan retinol cildi koruyan ve yenileyen mucizevi etkisiyle gençlik kapısının kilidini açıyor. Hücre yenilenmesini destekleyen, cildi sıkılaştıran ve koruma altına alan bu içerik yenilenen bakım rutininizin olmazsa olmazı.

Boyun ve Dekoltenize Özen Gösterin

Boyun ve dekolte bölgesindeki nazik doku yaşlanma belirtilerini kolayca belli ediyor. Cerrahi işlemlerle de müdahalesi zor olan bu bölgeye ekstra özen göstererek zamanın getirdiği sarkmalara ve kırışıklıklara karşı önleminizi alın.

Göz Çevrenizi Şımartın

İnce bir deriye sahip ve cildin doğal yağlarını barındırmayan göz çevresi yaşlanma belirtilerine karşı oldukça savunmasız. Gündüz SPF içeren, gece ise şikayetinize göre sıkılaştırıcı, kırışıklık giderici ya da aydınlatıcı özellikli, yoğun bakım yapan ürünlerle göz çevrenizi şımartın.

Genç Kalmak için 8 Saat

Gece 23:00 ve 03:00 arası hücre yenilenmesi ve metabolizma düzenlenmesinin en aktif olduğu saatler. Bakımınıza sarfettiğiniz çabanın tam anlamıyla karşılığını alabilmeniz için cildinizi 8 saatlik bir uykuyla dinlendirin. Uyku esnasında cildinizi destekleyen, kırışıklık önleyici özel yastık kılıflarıyla güzelliğinize ufak bir dokunuş yapabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Dudak Kalemi Kullanmak İçin 5 Sebep

HayataRehber

CİLDİNİZE ZARAR VEREN 15 ALIŞKANLIK

HayataRehber

Kusursuz kaşlara sahip olmanın 7 yolu

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster