Genel

9 Maddede Özel Dersin Faydaları

9 Maddede Özel Dersin Faydaları

1- Öğrenci ile hoca arasında birebir bir bağ vardır

Özel ders sınıf ya da dershanedeki gibi değil öğrenci ile birebir iletişim içerisinde verildiği için öğrencinin konuyu anlama yüzdesi ve başarı yüzdesi buna bağlı olarak artar.

2- Daha kalıcıdır

Öğrencileriler sınıflardaki kalabalık ve gürültülü ortamlardan dolayı odaklanma problemi yaşayabiliyor. Özel ders ise kalabalık ve gürültüden oluşan odaklanma problemini ortadan kaldırıyor. Öğrencinin derse ilgisini toplayabiliyor. Böylece daha kalıcı bir çalışma yapılıyor.

3- Sınavlara hazırlık dönemi için çok önemlidir

Öğrenciler LYS, SBS, YGS sınavı sürecinde büyük bir baskı altında bulunur bu nedenle sadece ders olarak değil ruhsal yönden de yardıma ihtiyaçları olacaktır. Özel ders hocalarının koçluğu ile sınav sürecini en olumlu şekilde atlatmayı başarırlar.

4- Daha esnektir

Her öğrencinin derse odaklanma süresi zamanı farklı olacağından en verimli saatleri de farklı olur. Okullarda bu zaman dilimi herkes için aynı olduğundan sıkışmış bir eğitim anlayışı vardır. Özel derste ise öğrencinin en uygun olduğu ders saati belirlenerek çalışma onun doğrultusunda yapılır.

5- Öğrencinin ihtiyacına yönelik bir program izlenir

Öğrencinin ihtiyacına yönelik bir çalışma programı uygulanır. Öğrencinin zayıf olduğu derslere ağırlık verilerek çalışma imkânı vardır. Bu nedenle açıklar daha kolay kapatılır.

6- Daha dinamik bir çalışma anlayışı vardır

Eğitmen öğrencinin performansına bağlı olarak yeni stratejiler geliştirebilir ve bu sayede zor derslerin üstesinden daha kolay gelinme imkânı sağlanır.

7- Daha sessiz bir ders ortamı

Okul ya da dershanedeki kalabalık sınıfların getirdiği olumsuzlukların hiçbiri özel ders ortamında yoktur. Bazen öğrenciler kalabalık sınıflarda çekingen davranıp soru sormakta ya da aktif olmakta çekiniyor. Özel derste tamamen eğitmen ile birebir diyalog içerisinde olduğundan çok daha rahat bir ders çalışma ortamı sunulmaktadır.

8- Öğrenciler için daha ilgi çekicidir

Öğrenci okulda soğuduğu bir derse özel ders eğitmenin yardımı ile ilgi duyabilir. Dersi sevmesi kolaylaşır.

9- Bakış açısını geliştirir

En önemlisi de öğrencinin çözümleri tek düze bakış açısı ile görmesinden kurtulması sağlanır. Eğitmenlerin özel teknik ve ipuçları sayesinde konulara farklı bakış açısı ile bakması sağlanır.

Benzer Yazılar

Fizik hakkında 6 adet bilinmeyen

HayataRehber

İlaç kullanmadan baş ağrısını geçirmenin yolları

HayataRehber

Çocuklara nasıl kitap okuma alışkanlığı kazandırılır

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster