Sağlık

Alzheimer Hastalığının İlk Belirtisi Unutkanlık Değil

Alzheimer Hastalığının İlk Belirtisi Unutkanlık Değil

Alzheimer hastaları,  bilinenin aksine başlangıç belirtilerini unutkanlık olarak yaşamazlar. Alzheimer hastalığı nedir, Alzheimer hastalığının belirtileri nelerdir sorularına yanıt bulmak istiyorsanız bu makale tam size göre.

Alzheimer hastalığı, bilineninin aksine unutkanlıkla kendini göstermez Alzheimer hastalığı, bilineninin aksine unutkanlıkla kendini göstermez . Alzheimer hasatlığının en net belirtisi kişilik değişikliğidir. Bu kadar ağır tahribatı olan bu hastalık neden olur?

Beyin her gün elektriksel iletişimi sağlamak için her gün protein üretir. Günün sonunda protein artıkları beyinden atılamadığı zaman,  beyinde yaşamaya devam eden çöp proteinler bellek bölümüne zarar verir. Alzheimer hastalığının ilk belirtisi psikolojiktir ve bilinenin aksine unutkanlıkla kendini göstermez. En büyük belirti kişilerin psikolojik değişimleridir. Hastalığın ilk belirtilerinde kişilerde kişilik değişikliği meydana geliyor. Farklı tepkiler veriyor, olduğu kişi dışında beklenmedik refleksler geliştiriyor. Alzheimer hastalığında çöp proteinler tarafından ağır hasar gören bellek, zaman içerisinde kendini göstermeye başlıyor ve ikinci belirti unutkanlık sahneye çıkıyor.

İkinci belirti olan unutkanlık ilk evrelerde hastalığa yakalanan kişi tarafından kabul edilmez. Kişiler, hiçbir şeyi unutmadığını iddia eder ve saldırganlaşmaya başlar. Günümüzde tedavisi olmayan ve tahribatı durdurulamayan hastalık ağır hasarlar vermektedir.

Unutan herkes Alzheimer’dan korkmalı mı?

Alzheimer hastalarının en bilinen özellikleri unutkanlık olsa da her unutkanlığın Alzheimer’dan kaynaklanmadığını bilmek gerekir. Günümüz teknolojisinin yoğunluğu, gün içindeki stresli yaşam koşulları gibi sosyal etkenlerden ötürü bireylerin konsantrasyon eksiklikleri normal karşılanabilir. Her unutkanlığı bu hastalığa bağlamamak gerekse de dikkat etmek önemlidir.

Benzer Yazılar

Kompresyon kuvveti nedir?

HayataRehber

E vitamini

HayataRehber

Acıağaç Otu Nedir? Faydaları Nelerdir?

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster