Eğitim Üniversite

AÖF Kayıt Tarihleri Belli Oldu!

AÖF Kayıt Tarihleri Belli Oldu!

Açıköğretim Fakültesi kayıt tarihleri açıklandı. Aday öğrenciler 21 Ağustos tarihinden itibaren kayıtlarını yaptırmaya başlayacak. Lise veya dengi okul mezunu olanlar ile ikinci üniversite tercih edecek adaylar neler yapacak?

Lise veya Dengi Okul Mezunu Olanlar:

2017 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi ile yerleştirilip kayıt yaptıracak aday öğrenciler, 21 Ağustos tarihinden itibaren internet üzerinden kayıt işlemlerini yaptırmaya başlayabilecek.

Ön lisans programını tercih edecek adayların YGS puan türlerinden en az birinden 150 puan almış olmaları gerekiyor.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sisteminin (ÖSYS) tercih işlemleri sonucunda bir yere yerleşen adaylar, ön lisans veya lisans programlarına kayıt yaptırabilecek. 

2017 ÖSYS ile meslek lisesi mezunları sınavsız geçiş yapamayacak.

İkinci Üniversite Tercih Edecekler:

Öğrenciliği halen devam eden veya mezun durumda olan adaylardan, Anadolu Üniversitesi İkinci Üniversite Programları ile kariyerlerini devam ettirmek isteyenler ön başvuruda bulunabilecek. AÖF resmi sitesi üzerinden ön başvuru ve detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

MEB’den proje çağrısı

HayataRehber

Vücudun Anatomik Bölümleri Nelerdir?

HayataRehber

Fen Bilgisi Öğretmenliği 2017 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster