Ayrılık

Aşk Acısından Kurtulmak için 7 İpucu

Aşk Acısından Kurtulmak için 7 İpucu

1. Duygularına Karşı Gelme

Aşk acısın kurtulmak için yapabileceğin en iyi şey duygularına izin vermelisin. Ayrılıktan sonra yaşanan aşk acısı ve üzüntü gerçekten can sıkıcı oluyor. Tam bu noktada duygularına bilinçli bir şekilde izin vermek içinde bulunduğun karmaşadan hızlıca kurtulmanı sağlayacaktır. Bu süreci atlatmak güç ve cesaret ister fakat şunu bilmelisin ki bu süreci göze almamak sana daha uzun süreli acı verecektir.

Ayrılık sonrası çektiğin acıyla yüz yüze gelmek çok önemlidir, duygularını bastırmak en kötü durumlarda seni depresyona sokabilir.

2. Dikkatini Dağıtmak Çözüm Değildir

Aşk acısı içinde olmanı göz ardı etmek ve dikkatini farklı yerlere çekmek sana yardımcı olmayacaktır, aksine içinde bulunduğun acılı durumu daha uzun bir döneme yayacaktır. Maalesef aşk acısı çeken birine genelde söylenen şu olur; dikkatini dağıt ve başka şeylere yoğunlaş. Buna kanma! Acını yaşamaktansa dikkatini dağıtman depresyona düşmenin ana sebeplerinden biridir.

3. Spor Yapmak Morali Düzeltir

Acılarınla baş başa kalıp kendini kötü hissettiğinde spor yap, göreceksin ki sana iyi gelecektir. Aşk acısından kurtulmak için Spor yapmak insanın ruhunu geliştirmeye yardımcı olur. Ruhunu geliştirmekle birlikte endorfin sağlayarak mutluluk hormonlarını tetiklersin, bu duyguyu daha önce yaşamış olabilirsin. Bunu yapmak için kendini zorlamana gerek yok birkaç gün aralıklarla yarım saat hareket etsen yeterli olacaktır, hoşlandığın aktiviteler yap.

4. Eski Sevgilinden Uzak Dur

Onunla iletişime geçmek yerine acılarınla baş başa kalıp kendini toparlamaya yoğunlaşmak daha faydalı olacaktır. Özellikle ayrılığın ilk günlerinde eski sevgilinle temas halinde olmak acı verici duyguların daha da yoğunlaşmasına sebep olacaktır. Buda kendini toparlama sürecini uzatacaktır. Acılarına aşırı yüklenmek yerine ayrılığın ilk haftalarında ilişkini tamamen keserek ondan uzak durmalısın.

5. Eski Sevgilini Hatırlatacak Her Şeyi Kaldır

Sadece ondan uzak durmak acılarını tetiklemeyecektir, geride kalmış ilişkinizi hatırlatacak hediye veya birlikte gezdiğinizde almış olduğunuz bir eşya da sana zor anlar yaşatacaktır. Bu eşyaları kaldırmak ne kadar zor olduğunu biliyorum fakat acılı günleri hızlıca geride bırakmak için önemli. Özellikle evinde eski sevgilini hatırlatacak hiçbir şeyin kalmamasına özen göstermelisin, mobilyaların yerini değiştir farklı bir ortam yarat onu hatırlatacak bazı eşyaları kaldır. Tüm bunlar kendini toparlamaya yardımcı olacaktır.

6. Çikolata

Çikolatanın aşk acısına iyi gelen bir besin olması gerçekten doğru. Çünkü çikolata tüketerek mutluluk hormonunu etkileştiririz ve kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlar. Fakat çikolata ve tatlılar zor durumlarda sadece tamamlayıcı olarak kullanılmalıdır. Sadece çikolata tüketerek acılarınızdan kurtulmak mümkün olmayacaktır.

7. Arkadaş Desteği

Ciddi bir ilişkide ayrılık yaşadıktan sonra arkadaşlarınla temas halinde ol, bu önemlidir. Ayrılık sonrası aşk acısı yaşayan erkek ve kadınlarda kendi içlerine kapanarak dış dünyadan soyutlandıkları sıkça karşılaşılan bir durumdur. İnsan yalnız olduğunda daha çok düşünür, arkadaşlarınla vakit geçir ve onların desteğini al. İçinde bulunduğun duyguları anlamaya çalışmanda yardımcı olacaktır.

Benzer Yazılar

Ayrılığı 6 adımda atlatın

HayataRehber

Aldatan kadınların 9 ortak özelliği

HayataRehber

Kötü Bir İlişkiniz Olduğunu Anlamanın 7 Yolu

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster