İlişkiler

Aşk Hakkında 4 Psikolojik Gerçek

Aşk Hakkında 4 Psikolojik Gerçek

Sevgilinizle göz göze olduğunuzda kalp atışlarınızı senkronize edebilirsiniz.

Birinin gözlerine bakmak kalp atışlarınızın uyumlu hale gelmesine neden olabilir. Çiftlerle yapılan bir çalışmaya göre sevgililerin fizyolojilerinin uyumlu hale gelebildiği kanıtlanmıştır.

Sarılmak, hissettiğiniz acıyı azaltır.

Sevgilinizle sarılmak ağrılarınızın dinmesine yardımcı olabilir. Oksitosin isimli hormon beyinde, yumurtalıklarda ve testislerde bulunur; baş ağrılarını belirgin olarak azalttığı bulunmuştur.

Tek eşlilik hayvanlar aleminde de görülür.

Tek eşli olmak yalnızca insanlara ait bir özellik değildir. Hayvanlar aleminde de tek eşli olan ve hatta eşini kaybettikten sonra tekrar yeni bir eş edinmeyen türler vardır. kurtlar, penguenler, kuğular, albatroslar ve hatta termitler tek eşli canlılar arasında sayılabilirler.

 

İnsanlar kendi çekicilik seviyelerine yakın insanlara aşık olurlar.

Belki de “Davul bile dengi dengine çalar.” atasözü yok yere ortaya çıkmamıştır. Araştırmalara göre insanlar kendi fiziksel çekicilik seviyelerine yakın insanlara aşık olmaktadır.

Benzer Yazılar

Kadınları delirten 5 erkek alışkanlığı

HayataRehber

İlişkilerde eşlerin aklına takılan 7 soru ve cevabı

HayataRehber

Yeni Biriyle Flörtleşmenin 5 Yolu

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster