İlişkiler

Aşk Hakkında 5 Psikolojik Gerçek

Aşk Hakkında 5 Psikolojik Gerçek

Her şeyi bittiğinde önemli olan tek şey aşktır.

Harvard’lı araştırmacılar tarafından yapılan ve 75 yıl süren bir araştırmaya göre insan hayatında en önemli şey aşktır. 268 erkek lisans öğrencisinin 75 yıl boyunca izlendiği çalışma sonucunda aşkın hayat boyunca elde edilen paradan, güçten ve diğer tüm şeylerden daha çok mutluluk verdiği bulunmuştur.

Midede uçuşan kelebekler aslında bir kavga et veya kaç tepkisidir.

Aşık olduğunuzda midenizde uçuşan kelebek hissi aslında adrenalinin sebep olduğu bir histir. Beynin potansiyel tehlikelere karşı gösterdiği bir savunma mekanizması olarak düşünülebilir.

Birinden etkilenip etkilenmediğinize karar vermek 2 dakikadan az bir zaman alır.

Psikologlara göre bir kişinin diğerinden etkilendiğine karar vermesi 90 saniye ile 4 dakika arasında bir sürede gerçekleşir.

Aşık olmak kokain bağımlısı olmakla benzerdir.

Aşık olmak nerdeyse kokain kullanımında hissedilen çoşkuyu(öfori) hissetmenize neden olur. Vücut kimyasında görülen yoğun, ani ve zevk veren değişiklik iki durumda da benzerdir.

Kalp kırıklığı gerçek bir tıbbi rahatsızlıktır.

Kalp kırıklığı Takoksubo kardiyomyopatisi denilen tıbbi bir rahatsızlıktır. Bu hastalıkla kalp krizi arasındaki fark kalp kırıklığında tıkanmış damarlar olmamasıdır. Ani ve yoğun göğüs ağrısını kadınlar erkeklere göre daha fazla yaşarlar.

Benzer Yazılar

Sevgilinizi etkilemenin 11 süper yolu

HayataRehber

Aşk Hakkında Bilmeniz Gereken 6 Bulgu

HayataRehber

Bir Erkekle Nasıl Konuşma Başlatılır?

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster