İlişkiler

Aşk Hakkında Eğlenceli 6 Bilgi

Aşk Hakkında Eğlenceli 6 Bilgi

1.Karşılığı olmayan aşk fiziksel acıya neden olabilir

Kırık kalp ağrısı aslında gerçekten de hissedilir. Araştırmalar karşılıksız aşk ya da terkedilme sonrası hissedilen o garip ve sevimsiz hissin sebebinin beyinin acı hissettiren bölgesinin uyarılması nedeniyle ortaya çıktığını kanıtlamıştır. Yani ”kalp ağrısı’’ gerçekten de fiziksel olarak hissedilir.

2.Aşk sağlıklıdır

Aşık olmak, sinir sistemini uyarır ve hafızayı güçlendirir. Ayrıca başka bir araştırmaya göre sabahları güne öpücük ile başlayan eşlerin daha az romantik veya bekar olan insanlara göre daha uzun yaşadıkları ortaya çıkmıştır.

3.Aşk ve tutku aynı şeyler değildirler

Aşk ve tutku beyindeki aktiviteler olarak bakıldığında tamamen farklıdırlar. Tutku, beyinin açlık , susuzluk ve uyarılma bölgesindeki bir aktiviteyken, aşk, bağımlılığa neden olan, dopamin seviyesini düzenleyen bölgededir.

4.Erkekler bizim düşündüğümüz kadar esnek değildirler

Erkekler, biz kadınların sandığı kadar alışkanlıklarından ve ya beklentilerinden vazgeçmeye hazır değildirler. Özellikle de konu uzun süreli bir ilişki olunca. Her ne kadar uzun ve güzel bacakların erkekleri elde etmek için yeterli olduğunu düşünseniz de, bu özelliğe iyi nitelikler eklemeden bir erkeği kendinize aşık edemezsiniz. Yani aslında, uzun süreli bir ilişki için en önemli olan şey kişiliktir!

5.Aşk ve tehlike birlikte ilerler

Araştırmalar iki insanın birlikte tehlikeli bir şey yaşadığı zaman, birbirlerine aşık olmalarının ihtimalinin çok yüksek olduğunu gösteriyor.

6.Antidepresanlar ve aşk bir arada kullanılmamalıdır

Bu ilaçlar modunuzu etkilerler ve seratonin seviyenizi yükselterek, sakinleşmenizi sağlarlar bu da aşık olmanızı engeller! Az dopamin, az romantik his demektir ve antidepresanlar hislerinizi azaltarak, romantik hisler yaşamanızı engellerler.

Benzer Yazılar

İlişkiyle ilgili aklınızda takılan 9 soru ve cevabı

HayataRehber

İlişkide eşlerin aklına takılan 5 soru ve cevabı

HayataRehber

Sevgiliniz için 5 harika sürpriz fikri

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster