Aşk & İlişkiler

Aşk Hayatınızda Sorun Mu Var?

Aşk Hayatınızda Sorun Mu Var?

Aşk hayatınızda sorun yaşıyorsanız işe ilk başta kendinizden başlamanız gerekir. Çoğu ilişkide yaşanan sorunlara bakıldığında, sorunun en derin sebeplerinden birinin varsayım ve beklenti olduğu ortaya çıkar.

İlişkilerde sorun yaşayan partnerlere bakıldığında, yaşanan problemlerin çoğunda beklenti ve varsayım hastalığının yattığı görülür. Beklenti içinde olan bireyler sürekli olarak zihinlerinden ilişki yürütür. Beklentinin olmasına ya da olmamasına karşılık, ilişkiyle ilgili varsayım üretirler.

İlişkilerde sorun yaşayan ve aşk hayatı karışık olan partnerlerde, bireylerin birbirlerini suçlayarak, fikirlerini kabul ettirmeye çalışmalarının yoğun şekilde yaşandığı görülür. Sürekli olarak haklı- haksız karmaşası, fikirleri birbirlerine kabul ettirme baskısı gibi sebeplerden ötürü, bireyler çözüme değil, sorunun kimden kaynaklandığına odaklanırlar.

İlişkilerdeki sorunların çözümü için her şeyden önce, kendinizi ve zihinsel faaliyetleri incelemeniz gerektiğini unutmayın çünkü her zaman için hayat sizden başlar. Bununla beraber, bu inceleme esnasında, bunu, kendi huzurunuz için yaptığınızın farkına varırsanız, bunu neden yalnızca kendiniz yaptığınızı düşünmek yerine, sonucun sizin huzurunuzu da etkileyen bir durum olduğunun farkına varırsınız.

Çoğu insan ilişkilerdeki sorunların çözümü için kendisinin zihinsel faaliyetlerini inceleme konusunda, karşısındakine lütuf eder düzeyde yaklaşımda bulunur. Halbuki, ilişkide yaşanan sorunlar, her iki tarafı da etkiler. Bunun yanı sıra, bu sorunların oluşmasına sebep olan zihinsel faaliyetlerinizin fark edilmesi, tüm hayatınızı etkileyecek düzeyde etki sağlar. Bu da ilişki üzerinde çalışmaktan ziyade, tüm hayatı olumlu yönde etkileyen bir çalışmaya dönüşür. Her şeyden önce aşk hayatı denince akla gelen tüm sorunların çözülebileceğinden emin olmak ve ona göre bir hayat oluşturmak gerekir.

Benzer Yazılar

Aşkla ilgili 10 büyüleyici gerçek

HayataRehber

Aşkla İlgili Sıkca Sorulan Sorular

HayataRehber

Aşkta Güven

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster