Aşk & İlişkiler

Aşkta dijital devrim

Aşkta dijital devrim

Aşkta dijital devrim Facebook’taki profiliniz yeni tanıştığınız biri için hala en önemli referans!

Yeni tanıştığınız birini İnternet üzerinden araştırır mısınız yoksa hiç bakmam kendim tanırım mı dersiniz sorusuna, araştırmaya katılanların %62’si İnternet üzerinden araştırırım derken %38’i araştırmam, kendim tanımaya çalışırım dedi. Biriyle tanıştığınızda ilk hangi sosyal medya hesabına bakarsınız sorusuna ankete katılanların %85’i Facebook derken %9’u Instagram,%4’ü Linkedin, %2’si ise Twitter dedi.

Günümüzde kavgalar analog, ayrılıklar dijital!

Sevgilinizle kavga ettiğinize kendinizi nasıl ifade etmeye çalışırsınız diye sorulduğunda katılımcıların %77’si yüz yüze dedi. Aklıma geleni telefonumdan mesaj atarım diyenler %11 ile ikinci sırada yer alırken, telefonda konuşarak derdimi anlatırım diyenler %9, uzun bir e-posta atarım diyenler ise katılımcıların sadece %3’üydü. Kavga ya da ayrılıkta ilk sosyal medya hareketiniz ne olur diye sorulduğunda Çift üyelerinin %46’sı ‘onu hemen arkadaşlıktan çıkarmak’ dedi. Katılımcıların %22’si sosyal medya hesaplarımdan onu engellemek derken %18’i ilişki durumunu değiştirmek, %14’ü fotoğraflarını silmek dedi.

Teknoloji günümüz ilişkilerini negatif etkiliyor.

Sizce sosyal medya ve teknoloji günümüz ilişkilerini pozitif mi negatif mi etkiliyor diye sorulduğunda ankete katılanların %64’ü ilişkilerinin negatif etkilediğini söylerken, %36’sı sosyal medya ve teknolojinin pozitif bir etkisi olduğunu söyledi.Sevgilinizin sosyal medya hesaplarına gizlice girer miydiniz diye sorulduğunda ise %65’i hayır derken, %35’i evet tedbiri elden bırakmamak lazım ya da sadece şüphe duyunca sosyal medya hesaplarına bakarım dedi.

Teknoloji ve sosyal medya aracılığıyla sevgilinizle 7/24 sürekli iletişimde olmaktan mutlu musunuz sorusuna ise ankete katılanların %40’ı bundan rahatsız olduğunu belirtti.Aşkta dijital devrim yaşıyoruz.

Çift Pazarlama Direktörü Seda Dağaşan: “Yeni bir ilişkiye dijital ortamda başlayıp, dijital küsen ve barışan sayısı her geçen gün biraz daha artıyor.Bu nedenle ‘Aşk ve ilişkiler’ gibi kavramlarda da bir evrimleşme süreci gözlemiyoruz.

Geçmişte analog aşklar yaşanırdı, şimdi ise aşklar arkadaşlık sitelerinde farklı şehir hatta ülkelerden kişilerin iki ekran karşısında canlı iletişime geçmesi olarak evrimleşti. İkili ilişki iletişiminde şüphesiz bir bilinç değişimi yaşanıyor. En önemli dönüm noktası sosyal medya kanalları ve arkadaşlık sitelerinin büyük bir ivme ile artması.” dedi. 

Benzer Yazılar

Tek İhtiyacımız AŞK

HayataRehber

Kötü Bir İlişkiniz Olduğunu Anlamanın 7 Yolu

HayataRehber

Yeni Biriyle Flörtleşmenin 5 Yolu

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster