Bitkilerin faydaları

Aspir Yağının yararları nedir?

Aspir Yağının yararları nedir?

 • Aspir yağı vücuda yararlı olan asitleri içeren bir yağdır. Yüksek oranda linoleik asit ve omega 6 yağ asitlerini ihtiva eder. Bu asitler vücudun dengesini korur, kolesterolü dengelemeye yardım eder. Kolesterol dengelenerek vücut korunduğunda kalp hastalıklarına yakalanma, kalp krizi ve nüzul geçirme riskleri düşer.
 • İçeriğindeki omega 6 yağ asidi sebebiyle kan şekerini belli bir seviyede meblağ. Bunun sonucunda da diyabet rahatsızlığına yakalanma oranı düşüş gösterir. Şeker hastalığından korunmak isteyen kişiler aspir yağı tüketebilir.
 • Damar sertliğini önlemeye destek sunar.
 • Kış ayları ile beraber öksürük, balgam, göğüs ağrısı ve nefes problemleri şeklinde rahatsızlıklar görülebilir. Bilhassa öksürüğe karşı ve balgam söktürücü olarak çeşitli bitkiler kullanılır. Aspir yağı öksürüğe karşı ve balgam söktürücü nebat olarak kullanılabilir.
 • İnsanlar kimi süre kilo vermek, obeziteye yakalanmamak için ellerinden geleni yapar. Zayıflamaya yardım etmesi de aspir yağının yararları arasındadır. Bunun sonucunda obeziteye yakalanma oranı düşer.
 • Tane gecikmesini engellemesi de aspir yağının yararları arasındadır. Hanımefendiler hormonal dengesizlikler sonucu regl döneminde düzensizlikler ve gecikmeler yaşarlar. Aspir yağı hormonları dengeye sokarak tane döngülerini düzenler.
 • İçeriğindeki omega 6 ve öteki asitler yardımıyla bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Hastalıklara karşı vücut direncini arttırır.
 • Sindirim sistemini rahatlatır. Kabızlığa iyi gelmiş olarak kabızlık sorununu çözer.
 • Eklem ve kas ağrılarına iyi gelmesi de aspir yağı yararlarından biridir. Kas ve eklem ağrıları için masaj yapar şekilde ağrıyan bölgeye sürülebilir.

ASPİR YAĞININ ZARARLARI NELERDİR?

Kullanmadan ilkin kesinlikle doktorunuza danışarak kullanmalısınız. Bilhassa bazı yiyeceklere karşı alerjiniz oluyorsa yada kronik bir hastalığınız var ise, ilaç kullanıyorsanız kesinlikle doktorunuza danışarak tüketmeniz ihtiyaç duyulan bir yağdır.

 • Aspir yağı tüketimi bazı kişilerde alerjik reaksiyonlara niçin olabilir.
 • Kimi insanlarda mide bulantısı, kusma, mide ağrılarına yada kramplara sebep olabilir.
 • Aşırı tüketimi kan basıncını düşürür. Tansiyonu düşük olan kişiler doğrusu hipotansiyona haiz kişiler aspir yağı kullanmadan ilkin kesinlikle doktorlarına danışmalıdır.
 • Aşırı tüketimi ile ishal olunabilir.

Aspir Yağı

ASPİR YAĞI ZAYIFLATIR MI?

Zayıflamak için aspir yağı kullanılabilir. Yalnız aspir yağının kilo vermekteki etkilerini görebilmek için, kesinlikle spor yaparak ve rejim uygulayarak kullanılmalıdır. Bu sayede daha kolay zayıflamaya tesir eder. İçeriğindeki linoleik asit yardımıyla vücuttaki yağların parçalanmasına yardım eder. Vücuttaki yağ yakımını hızlandırması, aspir yağı ile zayıflama da aspir yağının yararları arasındadır.

Zayıflamak için aspir yağı iyi mi kullanılır sorusunun cevabı olarak aç karnına bir yiyecek kaşığı tüketilirse zayıflama tesirleri görülebilir. Doğal zayıflamak için tek başına aspir yağı kullanımı kafi değildir. Aspir yağı tüketildikten sonrasında yürüyüş yada spor yapılırsa zayıflama tesirleri artabilir.

ASPİR YAĞI İLE SAÇ BAKIMI!

Oleik asit saç derisi ve saç sağlığı açısından oldukça yararlı bir asittir. Saç standardını ve saçların güzel görünmesini arttıran oleik asit aspir yağında bolca miktar bulunur. Saç köklerini uyararak saç uzamasını teşvik eder. Kafa derisindeki kan dolaşımını arttırır. Saçların parlak ve canlı görünmesi için yarar sağlar. Aspir yağı besin olarak tüketilmesinin yanında kozmetik ürünü olarak da kullanılabilir ve saç sağlığını destekleyebilir.

İyi bir E vitamini deposudur. İçeriğindeki E vitamini yardımıyla kafa derisini devamlı nemli meblağ. Bununla birlikte antioksidan özelliği yardımıyla saçların tehlikeli ışınlar tarafınca etkilenerek dökülmesini önler.

SAÇ BAKIMI İÇİN ASPİR YAĞI NASIL KULLANILIR?

Aspir yağının saç bakımı ve saç uzatması şeklinde etkilerinden yararlanmak için ilk olarak saçınızı iyice ıslatıp tarayın. Avuç içinize birkaç damla aspir yağı damlatın ve avuçlarınızı birbirine sürtün. Yavaşça avuçlarınızdaki yağı kafa derinizin üstüne uygulayın. Yağın iyice yayılması için yağlı kısımdan başlayarak yeniden tarayın. 45-60 dakika kadar saçlarınızı bu şekilde bırakın. Belirtilen sürenin sonunda saçlarınızı suyla iyice sudan geçirin, sonrasında şampuanlayarak yeniden sudan geçirin. Haftada bir kez bu işlemi uygulayabilirsiniz. Aspir yağı kullanılarak saç bakımı yapılabilir, saç uzaması hızlandırılabilir.

ASPİR YAĞI İLE CİLT BAKIMI!

Bileşimindeki linoleik asit yardımıyla cilt güzelliğini ve görünümünü güzelleştirir. Cilt hücrelerinin yenilenmesini uyarır. Siyah noktalar için gözeneklerin açılmasına yardım etmesi de aspir yağının yararları arasındadır. Akne oluşumuna sebep olan maddelerin cilt altında birikmesini engeller. Cilt yüzeyindeki lekeleri ve izleri temizlemeye yardım eder. Bu sayede daha genç ve güzel bir cilde kavuşmak ihtimaller içindedir.

ASPİR YAĞI NASIL KULLANILIR?

Haricen yada dahili olarak kullanılabilir. Salatalara ilave ederek kullanabilirsiniz. Yada yiyeceklerden ilkin bir çorba kaşığı tüketilerek de kullanılabilir. Eğer tek başına bir çorba kaşığı tüketemiyorsanız ılık suyun içine karışmasını sağlayarak da tüketebilirsiniz. Cilde masaj şeklinde uygulanarak da kullanılabilir.

Benzer Yazılar

Siyah Fasulye faydaları nelerdir?

HayataRehber

Adaçayı yağının faydaları nelerdir?

HayataRehber

Arpanın yararları nedir?

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster