Nedir?

Astral Seyahat Nedir?

Astral Seyahat Nedir?

Astral Seyahat; Uyku halinde kişinin ruhunun bedeninden ayrılarak “beşinci boyut” denilen başka bir boyuta geçmesi ve bulunduğu yeri terk ederek farklı yerlerde dolaşmak üzere yaptığı yolculuğa ve bu farklı yerlerde meydana gelen olayları izlemesine denilmektedir.

Parapsikoloji Enstitüleri’nde incelenen duyular dışı algılamalarımız arasında en ilginçlerinden biridir. Parapsikoloji biliminin ilgilendiği dallardan biride “Astral Seyahat” tir. İnsan beyninin sırrı halen gizemini korumaktadır. Okültizm ve teozofi gibi felsefi sistemlerdede oldukça yaygın olarak kullanılan astral seyahat terimini halen kimse ispatlayamamıştır.

Astral Seyahat, Parapsikolojide bu “Beden dışı deneyim” anlamına gelen “Out of body experience (OBE)”  olarak Metapsişikte ise “Şuur projeksiyonu” olarak adlandırılmaktadır. Adına kitaplar bile yazılan Astral Seyahat’i bilim kesin bir şekilde açıklayamamaktadır.

Benzer Yazılar

İşlevsellik Nedir?

HayataRehber

Mitoloji nedir?

HayataRehber

Uygulamalı Davranış Analizindeki Davranış Değiştirme İlkeleri Nelerdir?

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster