Ayrılık

Ayrılığı 6 adımda atlatın

Ayrılığı 6 adımda atlatın

1. Hemen “arkadaş olmayı” düşünmekten vazgeçin.
Siz bir çifttiniz ve şu anda değilsiniz. Bu nedenle bir süre için “arkadaşçılık” oynamayı bırakabilirsiniz, özellikle de eski sevgilinize geri dönmek istiyorsanız. Eğer arkadaş istiyorsanız, gerçek arkadaşlarınızı arayın. Eminiz size üzücü bir aşktan çok daha iyi geleceklerdir.

2. Sosyal medyadan bir süre kaybolun ve kaybedin.
Sosyal medya her zaman gözüktüğü gibi olmaz ve fazlasıyla yanıltıcı olabilir. Ruh ve akıl sağlığınızı korumak için bir süre tüm hesaplarınızı rafa kaldırın ve ne yaptığınızı internet üzerinden fazla bildirmeyin. Sizi üzüyorsa, onu ve arkadaşlarını takipten çıkarın, olası durumlarda sinirlenmenize sebep olacak şeyleri önceden engelleyin.

3. “Yalandan” bir şey söylemek için iletişime geçmeyin.
Aramayın, mesaj atmayın, “benim anahtarım sende mi kaldı?” diye bile sormayın. Bir süre tüm iletişinizi kesin, kısacası konuşmayı siz başlatmayın.

4. Gerçekten tüm iletişiminizi kesin!
Arkadaşlarına onu sormak hatta kendi arkadaşınıza bile onu sormak, evet, iletişimden sayılır. Ayrılığın ilk safhalarında eğer iletişime geçmek istiyorsanız mutlaka önceden arkadaşlarınıza danışın, sizi muhtemelen durduracaklardır.

5. Kendinize bir mutluluk çemberi oluşturun.
Nasıl mı? Sevdiklerinizle bir araya gelerek… Onlara ne denli üzgün olduğunuzu söyleyin, omuzlarından ağlayın ya da beraber gülmek isteyin. İnanın acınız gün geçtikçe azalacak, çevrenizdeki insanlar için şükretmeye başlayacaksınız.

6. Ortak arkadaşlarınızdansa biraz uzak durun.
Ortak arkadaşlarınız eğer onun tarafına daha yakınsa bir süre biraz mesafe koymak iyi gelebilir. Hem sizin hakkınızda konuşmalarına izin vermemiş olursunuz, hem de onu hatırlatacak şeylerden uzak durursunuz.

 

Benzer Yazılar

Kötü Bir İlişkiniz Olduğunu Anlamanın 7 Yolu

HayataRehber

Aldatan kadınların 9 ortak özelliği

HayataRehber

Aşk Acısından Kurtulmak için 7 İpucu

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster