İlişkiler

Ayrılıkla ilgili 5 tane bilinmeyen

Ayrılıkla ilgili 5 tane bilinmeyen

1- PAYLAŞIM AZLIĞI 

Beraber kaliteli vakit geçirememe ayrılıkların en önemli sebeplerinden biridir. Çiftler beraber kaliteli vakit geçiremediğinde birbirlerine olan ilgileri azalır.

2- AŞIRI KISKANÇLIK 

Çok güçlü bir duygu olan kıskançlık da ilişkileri olumsuz yönde etkiler. İlişkinin başında kıskançlık tarafların hoşuna gitse de bir süre sonra baskı unsuru haline gelir.

3- UYUMSUZLUK 

Eşlerin birbiriyle uyumu çok önemlidir. Uyumsuzluk ayrılık sebeplerinden biridir. Mesela çiftlerden biri ilkokul mezunu diğeri üniversite mezunu, biri müzeye gitmekten, kitap okumaktan, klasik müzik dinlemekten hoşlanıyor diğeriyse tam tersi bunlardan hoşlanmıyorsa o ilişkinin yürümesi pek mümkün değildir.

4- MADDİ SORUNLAR

Maddi sorunlar birçok çiftin ayrılmasına sebep olabiliyor. Kimi zaman ‘bu durumu birlikte aşabiliriz’ diye düşünülse bile bu her zaman işe yaramayabilir.

Her durumda parasal sorunlar genellikle çatışmaya yol açar.

Eşlerden biri artık maddi sıkıntıya tahammül edemez ve ayrılık düşüncesine sürüklenir. Ayrılınca bütün sıkıntılardan kurtulacağını düşünür belki de.

5- SADAKATSİZLİK

Ayrılığın en önemli ve en geçerli sebebidir sadakatsizlik. Aldatılan birçok kişi asla bağışlamaz ve unutamaz. Bu kişiler için ayrılmak tek çözümdür

Benzer Yazılar

Aşkla ilgili 7 şaşırtıcı gerçek

HayataRehber

Kadınların erkeklerde görmek istediği 4 özellik

HayataRehber

İlişkide eşlerin aklına takılan 6 sorunun cevabı

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster