Evlilik

Balayında ekonomik tatil nasıl yapılır?

Balayında ekonomik tatil nasıl yapılır?

1. Balayındaki ekonomik Avrupa tatili yapın!

Yakın çevredeki Avrupa ülkeleri tatil açısından bize geniş imkanlar sunar. Avrupa’dan bize gelen turist sayısının yoğunluğu, bizim de uygun fiyatlara tatil yapabilme şansını yaratıyor. Yakın Avrupa ülkelerinin bayramları ve özel günleri, bizim için uygun tatil yapma zamanlarıdır. Bu tarihlerde balayına çıkma şansınız varsa, çok avantajlı fiyatlar elde edebilirsiniz.

2. Az bütçeyle iyi tatil için tarihi seçin!

Paskalya bayramı ve Noel zamanı, özellikle Hristiyan ülkelerde tatil anlamına geldiği için, aynı tarihleri ayarlayarak balayınızı çok uygun fiyatlarla yurt dışında geçirebilirsiniz. Özellikle İspanya, İtalya, Fransa gibi ülkelerin bu tatil zamanlarını değerlendirebilirsiniz.

3. Mevsime göre balayını planlayın

Ucuz turlar konusunda yine de dikkat etmeniz gereken noktalar var. Bazı dönemlerde, mevsimlerde ve tarihlerde uygun fiyatlarla seyahat etmek elbette mümkün ancak birden bire karşınıza çıkan, çok ucuz turlarla karşılaşırsanız, biraz düşünüp incelemekte fayda vardır. Çok ucuza bulduğunuz yurt dışı turunda, şehrin en kadar uzağında bir otelde konaklayacağınızı, kaç yıldızlı bir otel olduğunu iyi araştırın.

guzel-gelin

4. Konaklama özelliklerine dikkat edin!

Yurt dışı turlarında fiyatı arttıran etkenler ulaşım ve konaklamadır. Uçuş saatleri ve tarifeli uçuşlar biraz daha pahalı oluyor. Sabah gidip, akşam dönene uçakların fiyatları daha yüksek oluyor. Otelin kaç yıldız olduğu ve bulunduğu bölge, tur fiyatınızı arttıran özelliklerden biridir.

5. Ek seferlerden faydalanın!

Charter uçuş kavramı pek çok kişi tarafından yanlış bilinir. Özel sefer anlamına gelir. Özellikle yaz aylarında Almanya, Belçika, Hollanda gibi türklerin çok yaşadığı ülkelere, charter ile uygun fiyatlı bilet bulmak mümkün oluyor.

6. Ekonomik fiyatlar için teknolojiyi kullanın!

Ekonomik uçuş ve konaklama seçenekleri için fiyat karşılaştırma sitelerini kullanın. Örneğin, kayak.com, booking.com, enuygun.com gibi pek çok sitede en uygun fiyatlı otel, uçuş aramaları yapıp satın alabilirsiniz.

7. Balayında cruise ile seyahat edin!

Balayını gemide geçirmek isteyenler için cruise turlar iyi bir tercih olacaktır. Kısa sürede birkaç ülke gezme şansı için, balayınızda cruise ile seyahati tercih edebilirsiniz.

Elie Saab gelinlik modelleri 2015

Benzer Yazılar

Mutlu evlilikle ilgili 6 garantili tavsiye

HayataRehber

Mutlu evliliğin 10 altın kuralı

HayataRehber

Kötü Bir İlişkiniz Olduğunu Anlamanın 7 Yolu

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster