Temizlik

Banyoda Hızlı Temizlik Yapmanın İpuçları

Banyoda Hızlı Temizlik Yapmanın İpuçları

Duştan sonra her gün 3 dakikanızı ayırın

Küvetiniz temizlemek için 30 saniye fiskıye tutun. Günlük kirinizi küvetten temizlemiş olursunuz.

Tuvaleti temizlemek için 1 dakika. Tuvalet temiz olması gereken en önemli yerdir. İyice dezenfekte olduğundan emin olun.

1 dakikada yerleri silin

Kağıt havlu ya da suyu emebilecek bir bezle yeri silin.

Her iki haftada 14 dakikanızı ayırın

1 dakikada tuvaleti dezenfekte edin. Temizleyici spreyler sıkın bir süre bekleyin ve sifonu çekin. Yerleri de dezenfekte edecek bir temizleyici kullanarak temizleyin.

2 dakikada lavaboyu temizleyin. Kıyafetlerinizi koruyan spreyler gibi lavabonun yüzeyini kouyan spreyler de vardır. Toz bırakmayan bir bez ile banyo aynasını, muslukları da silin.

Duşunuzu temizlemek 5 dakika. Duvarların kirecini temizleyen spreyler ya da toz deterjanlarla seramiklerinizi, musluklarınızı (musluklara her spreyi sıkmayın, zarar verip vermediğini okuyun) temizleyebilirsiniz.

3 dakikada tuvaleti temizlemeyi bitirin.

Tuvaletinizin dışına ve içine sıktığınız spreyi yaklaşık 7 dakika beklettikten sonra içini fırça ile ovun. Dış yüzeyini de nemli bezle silin.

Yer bezi ya da sağplı bezle yerleri 3 dakika silin

Tuvalet ve banyonun en kirli yerleri lavabo altlarıdır. Burayı kuru ya da ıslak bir bezle silin. Gerekmedikçe fırçalamayın.

Benzer Yazılar

7 Adımda Pratik Bahar Temizliği

HayataRehber

Ev temizliğinde işinizi kolaylaştıracak 12 fikir

HayataRehber

Mutfakta hızlı temizlik için yapılması gerekenler

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster