Nedir?

Beyaz masa nedir?

Beyaz masa nedir?

Beyaz masa; belediyelerin  Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün bünyesinde hizmet veren belediye birimlerinin çözmesi gereken sorunlarınızı telefon yada dilekçe ile kabul eden ve şikayetin çözümlenmesi için şikayetinizi belediyenin ilgili bölümlerine aktaran hizmetlerin yapıldığı ilgili birimin adıdır.

Çeşitli belediyeler farklı isimlerle bu hizmetleri sunmaktadır. Örneğin; İstanbul’da Beyaz Masa olarak adlandırılan bu hizmet başka bir ilde Pembe Masa olarak karşılaşabilirsiniz.

Beyaz Masa’ya, telefon’dan 153’ü arayarak yada Dış Bağlatılar kısmı altında verdiğimiz başvuru formunu doldurup interent aracılığıyla göndererek dilek yada şikayetlerinizi iletip, şikayetinizin takibini yapabilirsiniz.

İnternet’ten yaptığınız başvurularda size verilecek başvuru numaranızı kaybetmeyiniz şikayetinizin durumunu başvuru numaranızla takip edebilirsiniz.

Beyazmasa ön büro; Beyazmasa’ya bizzat başvuran kişi veya kurumlarla ilgilenme, onları talepleri doğrultusunda yönlendirme ve başvurularına anında çözüm üretme birimidir.

Alo 153 çağrı merkezi; Çağdaş iletişim teknolojilerinden en ileri düzeyde faydalanıp vatandaşımıza daha kaliteli ve hızlı hizmet sunmayı sunmayı amaçlayan Beyazmasa, modern müşteri hizmetleri mantığıyla çalışan Call Center uygulamasını kullanmaktadır.

Kurulduğu günden itibaren vatandaş memnuniyeti amaçlı çalışan Beyazmasa, Çağrı merkezi uygulamasını 22 personel ile 8 saatten 24 saat esasına taşımış bulunmaktadır.

Beyazmasa çözüm ekibi; 40 Halkla Dlişkiler uzmanı tarafından Beyazmasa’ya gelen her türlü başvurunun incelendiği, ilgili birimlerle yada Kurumlarla irtibata geçilerek başvurulara çözüm bulunulduğu ve neticenin başvuru sahibine iletildiği birimdir.

 

Benzer Yazılar

Davranış Değiştirme Planı Nedir?

HayataRehber

Y.U. Numarası Nedir?

HayataRehber

Hipertansiyon Nedir ve Nedenleri Nelerdir?

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster