Aşk & İlişkiler

Bittiyse Zorlamayın!

Bittiyse Zorlamayın!

İlişkinin bitmesi, birçok insan tarafından acı veren ve insanı üzen bir durumdur. İlişkiyi bitirmek, aşkın sona ermesi kavramları, her ne kadar insanın canını yaksa da yüzleşilmesi gereken bir durumsa fazla uzatılmadan hayata geçirilmelidir. Aksi taktirde olan, yalnızca daha fazla acı çekmek-çektirmektir. 

İlişkiniz zor bir süreçten geçiyorsa her şeyden önce kendinize sormanız gereken soruların başında gelen sorular vardır; bu süreci aşmak sizin için gerçek bir arzu mu, yoksa böyle bir niyetiniz zaten hiç yok mu? Bazı durumlarda, ilişkinin gidişatıyla ilgili o kadar sıkıntılı süreçler yaşanır ki bireyler, artık, konuşarak iletişim kurmanın zaman kaybı olduğunu bile düşünebilir. Burada önemli olan karşınızdaki partnerinize bakış açınızdır. Eğer, her şeyiniz bittiyse, içinizde yalnızca herhangi bir insana duyduğunuz gibi bir sevgi taşıyorsanız kendinizi dürüstçe masaya yatırın. Belki, sorun sizden kaynaklanıyordur ve asıl sebep duygularınızın tamamen bitmiş olmasıdır. Böyle zamanlarda yapılacak hiçbir şey kalmamışsa dürüst olun ve kimseyi suçlamayın. 

Partnerinizde rahatsız olduğunuz yanlara rağmen, onu neden sevdiğinizi, bu yanlarıyla dahi olsa onunla beraber olup olamayacağınızı çok net bir şekilde kendinize sorun ve cevaplayın. Eğer, aldığınız cevap hayır ise uzatmayın ve ilişkiyi bitirmeye hazırlanın. Hiç kimseyi üzmeye, incitmeye hakkınız olmadığını hatırlayın. İlişkiyi bitirmek, ayrılık konuşması yapmak zor olsa da bu, her şeyden önce sizin için, mutluluğunuz için önemlidir. Ne sevgilinizi ne de kendinizi üzmeye hakkınız olmadığınız hatırlayın. 

İlişkiyi bitirmek için partnerinizden nefret etmeniz gerekmez. Aşkın sona ermesi, düşmanlıktan uzak bir durumdur. Kimi zaman bitmeyen sorunlar, sıkıntılar, suçlamalar, ithamlar, varsayımlar, sinsi sinsi aşkı bitirir. İlişkinin bitmesi böyle zamanlarda normaldir. Toplumumuzda algılanamayan şey, ilişkinin bitmesi için nefret etme zorunluluğunun aranmasıdır. Halbuki, ilişkiden çıkmak isterken, karşınızdakini çok sevmek de mümkündür. Bir insanı çok sevseniz de onunla ilişki yaşamak istemeyebilirsiniz. Bu kavramı iyice sindirdiğinizde ilişkilerinizde partnerlerinize karşı daha saygılı ve keyifli bir insan olacaksınız. Bittiyse zorlamayın, zorlamak yalnızca toleransı ve de kavgayı getirir. Çekeceğiniz acının farkında olun ve baştan buna razı olun. İlişkiniz yürümüyorsa, artık, eskisi gibi aşkı hissedemiyorsanız ve karşınızdaki insanla bir ömür yürüme fikri size çok da tatlı bir tat hissettirmiyorsa dürüst olma vakti gelmiştir. Hem kendinize hem de partnerinize dürüst olun ve kendi duygularınızla önce kendinizi sonra da partnerinizi yüzleştirin. 

Benzer Yazılar

Aşk Hayatınızda Sorun Mu Var?

HayataRehber

Öpüşmenin 7 Faydası

HayataRehber

Yeni Biriyle Flörtleşmenin 5 Yolu

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster