Beslenme Fitness Sağlık Spor

Bulk Nedir?

Bulk Nedir?

Hey arkadaşım kilo almak istiyorsun ancak bir türlü kilo alamıyorsun. Üzülme artık her şeyin bir çaresi var! Uzun zamandır gelen talepler doğrultusunda tabii ki sizler için etkili bir bulk dönemi rehberi hazırlamaya karar vermiştik.

Bulk dönemi ile ilgili bize gelen yüzlerce mesajda “Bulk dönemi beslenme düzeni nasıl olmalıdır?” ve “Bulk döneminde nelerden uzak durmalıyım?“, “Bulk dönemi nedir?” ve “Bulk dönemi ne kadar sürer?” gibi sorular vardı.  İşte bizde bu talep doğrultusunda bütün bu soruların cevaplarını ve bulk dönemi ile ilgili aklınıza takılabilecek her sorunun cevabını verebilmek için bu makaleyi hazırladık. Bu yazıyı okumadan önce vücut geliştirme beslenme programı başlıklı yazımızı okumanızı ve vücut geliştirme hareketleri ile ilgili sayfamızı da ziyaret etmenizi öneririz.

Siz de kısa sürede hacim kazanmak ve kütlenizi artırmak mı istiyorsunuz? Kütlenizi 65 kilogramdan 75 kilograma mı çıkarmaya çalışıyorsunuz? İşte bulk dönemi hakkında merak ettiğiniz her şey ve daha fazlasını bu makalede bulacaksınız.

Bulk dönemi nedir?

Harcanandan daha fazla kalori alımı gerektiren  hacimlenme dönemi olarak tanımlanabilecek olan bulk dönemi kilo alımı sürecidir. Kilo alımı yağ şeklinde olabileceği gibi kas şeklinde de olabilir. Ancak  bazı sporcular bunu yanlış anlayarak bu dönemde her türlü besin tüketebileceğini, her türlü gıdayı yiyebileceğini düşünmektedir. Bulk dönemi ne şekilde olursa olsun kilo almak olarak algılanmamalıdır.

Benzer Yazılar

8 adımda sağlıklı kış

HayataRehber

B vitamini

HayataRehber

Günümüzde Az Bilinen Spor Dalları

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster