Güzellik

Cildinize Buz Uygulamanın 7 Faydası

Cildinize Buz Uygulamanın 7 Faydası

Kırışıklıklarınızı azaltmaya, sivilcelerinizi önlemeye ve göz altlarınızdaki koyu halkalardan kurtulmanıza yardımcı olabilecek doğal bir güzellik ürünü mi arıyorsunuz? Buzdan başkasını aramayın!

Buz, cildinizin yeni en iyi arkadaşı olabilir.

Cildiniz, prematüre hasara ve yaşlanmaya neden olabilecek çok sayıda faktöre maruz kalır.

Çevredeki toksinler, UV ışınları ve zayıf beslenme alışkanlıkları cildinizin yaşlanmasına neden olan şeylerden sadece birkaçıdır.

Neyse ki, kozmetik endüstrisi, bu olumsuz etkileri etkisiz hale getirebilecek ve koruyucu bir bariyer oluşturabilecek birçok çeşitli ürün ve tedavi geliştirmiştir.

Ancak sorun, bu ürünlerin genelde çok pahalı olmasıdır. Herkes onları satın alıp normal güzellik rutinine eklemeyi göze alamamaktadır.

Farkında olmadığınız şey şudur ki; sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmaya ve onu korumaya yardımcı olmak için her zaman bir ton para harcamanız gerekmez.

Buz tedavisi gibi doğal yöntemler giderek daha popüler bir hale gelmektedir çünkü bunlar uygun fiyatlıdır. Buna ek olarak, cildinize birçok fayda sağlamaktadır.

Bugün, buza dair en iyi güzellik uygulamalarının 7’sini vurgulamak istiyoruz.

1. Cildinizi sıkılaştırır

Basit bir buz küpü, piyasada bulunan sıkılaştırma ürünlerine alternatif olabilir. Soğuk, genişlemiş gözenekleri küçültür ve cildinizi uzun süre yumuşak tutar.

Uyguladıktan sonra, cildiniz sıkılaşacak ve kırışıklıkları veya sarkmaları azaltacak sıkı bir efekt oluşturacaktır.

Sıkılaştırıcı egzersizlerin etkilerinden yararlanmak için bacaklarınız veya kalça gibi bölgelere bile biraz buz sürebilirsiniz.

2. Kırışıklıkların görünümünü azaltır

Bu doğal madde, cilt altındaki kan damarlarının daralması üzerinde ilginç bir etkiye sahiptir. Hücrelere daha iyi oksijenasyon sağlamak için kan dolaşımınızı da iyileştirebilir.

Soğuk dereceler, aşırı enflamasyonu kontrol eder ve serbest radikallerin kutanöz dokulardaki etkilerini en aza indirir.

Buzu düzenli olarak uygulamak, cildinizi sağlam ve esnek tutacaktır. Bu, ince çizgilerin ve erken kırışıklıkların önlenmesinde anahtardır.

3. Göz altı torbaları ve koyu renkli halkalar ile savaşır

Koyu halkalar ve gözlerin altı torbaları herkesin önlemek istediği bir şeydir.

Dolaşım sorunları ve sıvı tutulumu bunun ana nedenidir. Fakat, bazı kozmetik ürünlerinin kullanımı ve düşük kalitedeki uyku da bunu tetikleyebilir.

Neyse ki, buz küplerinin anti-enflamatuvar etkilerinden yararlanarak koyu halkaları birkaç dakika içinde en aza indirebilirsiniz.

Yatmadan önce ve sabah, etkilenen bölgelere birkaç dakika masaj yapmanız yeterlidir.

4. Aşırı yağ ile mücadele eder

Buz küpleri, ciltteki yağ bezlerinin aktivitesini kontrol etmek için yararlıdır. Bu bezler, aşırı yağ üretimine neden olabilir.

Onların nemlendirici ve sıkılaştırıcı özellikleri, gözeneklerinizi derinleştirecek ve sivilceye neden olabilecek sebumun çıkarılmasına yardımcı olacaktır.

Birkaç saniye buz uyguladıktan sonra, kötü görünümlü parlamayı azalttığını ve hoş bir yumuşaklık bıraktığını fark edeceksiniz.

5. Kuruluğu rahatlatır

Buz, yağlı cilt için yararlı bir madde olmasına rağmen, cildi çok kuru olan insanlar için de iyi bir çözümdür.

Nemlendirici özellikleri cilt dokularındaki doğal su kaybını önler. Bu, ölü deri hücrelerinin yok edilmesini sağlar ve nemi muhafaza etmeye yardımcı olur.

Cildin pH’ını değiştirmediği için, kuru cilt için olan tedavileri desteklemek için mükemmel bir yoldur.

6. Güneş yanığını rahatlatır

Soğukluğu ve nemlendirme etkisi sayesinde, buz küpü terapisi güneş yanığı tedavisinde mükemmel bir seçimdir.

Bunu uygulamak, yanma ve kaşıntı hissini azaltır. Bu arada da, hızlı bir iyileşme için hücresel aktiviteyi uyarır.

7. Akneyi önler

Buz tedavisi uygulaması gözeneklerinizi derinlemesine temizlediğinden, siyah nokta ve sivilce oluşumunu önlemek için ilginç bir yöntemdir.

Her gün, günde iki kez kullandığınızda, kirin ve ölü hücrelerin yok edilmesini destekler. Sonuçta, bunlar biriktiğinde probleme sebep olurlar.

Gördüğünüz gibi, basit bir buz küpü cildinizin doğal güzelliğini korumak için çok iyi şeyler yapabilir. Buzu doğrudan uygulamanın hasarını önlemek için, mutlaka yumuşak bir bezle sarmaya çalışın.

Benzer Yazılar

Evde Saç Boyama

HayataRehber

CİLDİNİZE ZARAR VEREN 15 ALIŞKANLIK

HayataRehber

Nane Maskesiyle Cildinizi Canlandırın!

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster