Spor

Contador’dan Elveda

Contador’dan Elveda

Yol bisikletinin yaşayan efsanesi Alberto Contador 19 Ağustos’ta başlayacak İspanya Bisiklet Turu’nun ardından profesyonel kariyerine son vereceğini açıkladı.

Kariyeri boyunca 7 Büyük Tur zaferi bulunan ve aktif sporcular arasında bu alanda zirvede yer alan Alberto Contador, İspanya Bisiklet Turu’ndan sonra emekliye olacağını sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

 

Tarihte üç Büyük Tur’u da kazanan 6 isim arasında yer alan İspanyol bisikletçi son zaferini 2015 yılında İtalya Bisiklet Turu’nda yaşamıştı.

Trek Segafredo’nun 34 yaşındaki sporcusu emeklilik kararını açıkladığı paylaşımda, ”Bu mutlulukla söylediğim bir karar, mutsuzlukla değil. Kararım hakkında iyice düşündüm ve ülkemdeki bir yarıştan daha iyi bir veda olacağını tahmin etmiyorum. Fantastik bir üç hafta geçireceğimize inancım tam ve buluşmamız için sabırsızım. Hepinize sevgiler ve 19 Ağustos’ta yollarda görüşmek üzere” ifadelerini kullandı.

Alberto Contador’un son yarışı olacak İspanya Bisiklet Turu 19 Ağustos’ta Nimes’ten başlayıp, 10 Eylül’de başkent Madrid’te son bulacak.

Benzer Yazılar

VOLTİJ At Üzerinde Jimnastik

HayataRehber

Eskrim Sporu ve Özellikleri

HayataRehber

Türk antrenör Japonya’yı zirveye taşıdı

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster