Bitkilerin faydaları

Çuha çiçeği yağının yararları nedir?

Çuha çiçeği yağının yararları nedir?

 • Günümüzde birçok şahıs tarafınca malum bir çeşit sinir hastalığı olan multipl skleroz kısaca MS rahatsızlığına iyi gelir.
 • Kronik yorgunluğa iyi gelir ve uykunuzu düzene sokar.
 • Hanımefendiler için de oldukça ehemmiyet taşıyan bir yağdır. Regl döneminde kısaca hanımefendilerin tane zamanlarında oluşan karın ağrıları, baş ağrıları ve meme ağrılarına iyi gelir.
 • Hemoroid kısaca basura karşı da yarar elde eden bir yağdır.
 • Hiperaktivite durumundaki oldukca hareketli olan küçüklere iyi gelir.
 • Alkol kullanan insanlarda aşırı alkol kullanımına karşı vücutta oluşan zehirlerin vücuttan atılmasına yardım eder.
 • Hanımefendilerin menopoz döneminde yarar sağlar. Menopoz döneminde hanımefendilerin çoğunlukla yaşamış olduğu sıcak basması, terleme ve duygusal olarak yaşanmış olan değişimleri azaltır.
 • Kalbe yarar sağlar dolayısıyla kalp hastalıklarına karşı koruma sağlar ve kalp krizi geçirme riskini azaltır.
 • Diyabet rahatsızlığı olan kişiler de bu şifalı yağı kullanabilirler. Şeker hastalığına karşı yarar sağlar.
 • Vücuttaki tıkanık gözenekleri açarak akne ve sivilceleri yok eder.
 • Sinir ikazlarının iletimini arttırır. Bunun sonucunda alzheimer yada değişik beyin hastalıklarına iyi gelebilir.
 • Çuha çiçeği yağı, C vitamini desteği ve ginkgo biloba ile kullanılırsa iktidarsızlık problemine karşı çözüm olabilir.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirici tesiri vardır, hastalıklara kolay yakalanmamaya yardım eder.
 • Obeziteye karşı da yarar sağlar. Fazla kilolarından kurtulmak ve zayıflamak isteyen kişiler de bu yağı kullanabilir.
 • Saçları parlatır, saç dökülmesini azaltarak güzel bir görünüme kavuşmaya yardım eder.
 • Kolesterolü dengelemeye yardım eder.
 • Baş ağrılarına iyi gelir, migrene karşı yarar sağlar.
 • Öksürük ve göğüs ağrılarına iyi gelir. Ek olarak bronşit ve astım için de şifalı bir yağdır.KEMİK HASTALIKLARININ TEDAVİSİNDE KULLANILIR!

Çuha Çiçeği Yağı

Kemikleriniz mi ağrıyor? Çuha çiçeği yağı kemik ağrılarını hafifletir, romatoid artrit benzer biçimde kemik hastalıklarına da yarar sağlar. Bununla birlikte eklem ağlarına da iyi gelir. Eklem şişliğini azaltıcı tesiri vardır. Bununla birlikte bilhassa yaşlı insanlarda görülen osteoporoz kısaca kemik erimesi rahatsızlığını da önleyicidir.

ÇUHA ÇİÇEĞİ YAĞININ CİLDE FAYDALARI NELERDİR?

Cilt problemleri birçok kişinin canını sıkar. Bazı insanoğlu kuru cilde sahipken bazı insanoğlu yağlı ciltten yakınma eder. Ek olarak sivilceler, akneler yada sedef hastalığı, egzama benzer biçimde cilt hastalıkları da ciltle ilgili değişik sorunlardır. Tüm bunların yanında cildimize iyi bakmak, genç tutmak ve güzel görünmek de her insanın derdi haline gelmiştir. Çuha çiçeği yağı ile birçok cilt sorununa çözüm bulabilirsiniz.

CİLDİNİZ KURUYOR MU?

Cildinizin kuru olmasından bu yüzden devamlı çatlamasından mı yakınma ediyorsunuz? Çuha çiçeği yağı ile cildiniz nemlenir ve kurumaktan kurtulur. Ek olarak yağlı ciltler için de yararlı bir yağdır. Cildin sık yağlanmasından ortaya çıkan sivilceleri de yok eder.

YAŞLANMA KARŞITI ÇUHA ÇİÇEĞİ YAĞI!

Birçok şahıs yaşlanmaktan korkar. Bilhassa hanımlar daima genç görünmek ister. Yaşlanma karşıtı anti aging özelliği olan birçok nebat mevcuttur. Çuha çiçeği yağı da yaşlanmaya karşı kullanılabilecek genç görünmeye yardım edecek bir bitkidir.

EGZAMA VE SEDEF HASTALIĞI GİBİ CİLT HASTALIKLARINA KARŞI ÇUHA ÇİÇEĞİ YAĞI!

Cildinizde sedef hastalığı yada egzama mı var? Bilhassa el, dirsek yada dizlerde kendini gösteren yaralar birçok kişiyi rahatsız eder. Çuha çiçeği yağı yardımıyla egzama yada sedef hastalığına karşı şifa bulunabilir.

ÇUHA ÇİÇEĞİ YAĞININ YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Ilk olarak her yazıda belirttiğimiz benzer biçimde her şeyin fazlası zarardır, çuha çiçeği yağını da fazla oranda kullanmamalısınız. Herhangi bir kronik rahatsızlığınız var ise doktorunuza danışıp kullanmalısınız. Bilhassa kan basıncını düşürücü yada depresyon tedavisi ile ilgili ilaçlar kullanıyorsanız çuha çiçeği yağı bu ilaçlarla etkileşime girebilir. Bazı kişilerde mide bulantısı, mide ağrısı yada bağ ağrısına sebep olabilir. Ek olarak hamilelik döneminde de kullanmamalısınız. Şizofreni rahatsızlığı ve epilepsi rahatsızlığı olan kişiler bu yağdan uzak durmalıdır, nöbet geçirme riskini arttırabilir.

Benzer Yazılar

Semizotu yararları nelerdir?

HayataRehber

At kestanesi yağı yararları nelerdir?

HayataRehber

Üzümün yararları nelerdir?

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster