İlişkiler

Daha mutlu olmanıza yarayacak 5 tavsiye

Daha mutlu olmanıza yarayacak 5 tavsiye

Güne ceviz suyu içerek başlayın

Ceviz suyu, enerjiyi yükselten ve sağlığı güçlendiren muhteşem bir içecektir. Evde yapılır, ekonomiktir ve çok etkilidir. Her sabah ceviz suyu içerek güne başlamak, kendinizi daha zinde, mutlu ve tok hissetmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca, kötü kolesterol veya troid hastalıklarınız varsa bu yeni alışkanlık iyileşmenizi sağlayacaktır.

Şimdi karar verin ve uygulamaya başlayın: Her gece yatmadan önce bir büyük bardak suya bir adet ceviz ekleyip sabaha kadar bekletin. Uyanınca dişlerinizi fırçaladıktan sonra ceviz suyunu oturarak ve yudum yudum için. Cevizleri iyice çiğneyerek yeyin.

Bir fincan kahveyi yeşil çayla değiştirin

Günde 2 fincandan fazla kahve içiyorsanız, enerjinizi yükseltmek için kahveye ihtiyaç duyuyorsanız, bu alışkanlığınızı değiştirmek hayatınıza gerçek mutluluk ve pozitif enerjiyi katacaktır.

Yeşil çay, kansere karşı koruyucu ve kilo vermeye yardımcı mucizevi bitki çaylarından biridir. Sağlıklı oranda kafein içerir ve enerjinizi yükseltir. Cildinizi, saçlarınızı güzelleştirir. Şimdi karar verin: Canınız kahve istediğinde, yeşil çay için. Faydalarını kısa sürede göreceksiniz.

Şekerli içecekleri suyla değiştirin

Kola, buzlu çay, hazır meyve suyu, meyveli soda gibi içecekler glukoz şurubu içerir. Bunun anlamı şudur: Kilo almanıza, enerjinizin düşmesine, sinirli ve yorgun hissetmenize sebep olur. Şekersiz olduğu iddia edilen içeceklerde ‘aspartam’ isimli kimyasal madde vardır ve bu içeceklere bağımlı olmanıza sebep olur. Ayrıca, kanser ve alzhemier gibi beyin hastalıkları riskini artırır.

Su içmek, gün boyunca ihtiyacınız olan enerjiyi size verirken kolayca zayıflamanızı, saçlarınızın ve cildinizin güzelleşmesini, ruhunuzda daha çok pozitif duygu olmasını sağlar. Daha önce, su içmenin faydaları başlığında bir makale yayınlamıştık, şimdi onu okumanızı öneririz.

Püf noktası: Eğer, sade suyun tadından hoşlanmıyorsanız; limon, elma, tarçın gibi alkali besinler ekleyip detoks suyu yaparak tadını güzelleştirebilir, üstelik hızlıca kilo verebilirsiniz.

mutlu-gunler

Televizyon seyretmek yerine kitap okuyun

Günde kaç saatinizi televizyon seyretmeye ayırıyor, sonrasında “Çok yoğunum, istediklerimi yapabileceğim vaktim yok” diyerek şikayet ediyorsunuz? Ne yaptığınızı anladınız mı, televizyon zamanınızı çalar. Oysaki kitap okumak, zamanı değerlendirir, üstelik kişisel gelişim kitapları okuyorsanız yaşam kalitenizi ve mutluluğunuzu anında yükseltir.

Kitap okumak etkin bir aktivite olduğu için tüm dikkatinizi verirsiniz, bu zihninizi sakinleştirir. Ayrıca, saatlerce televizyon izleyebilirsiniz ama en fazla birkaç saat dikkatle kitap okuyabilirsiniz. Bunun avantajı şudur: Kitap okuyup zamanınızı değerlendirirken geri kalan sürede yapmak istediğiniz diğer işleri yapabilirsiniz.

Şeker kasesini meyve kasesiyle değiştirin

Evde, işyerinde, okulda enerjiniz düştüğünde veya acıktığınızı hissettiğinizde eliniz kötü kalori içeren şekerlere, çikolatalara mı gidiyor? Sık sık glukoz şuruplu şekerler yemek en başta kilo almanıza ve kötü görünmenize sebep olur. Ancak, bu sadece bir parçasıdır; kimyasal şeker tüketimi sinir sistemini yıpratır ve depresyon gibi ağır mutsuzluk durumlarına sürükler.

Şimdi, şeker kasesini meyve kasesiyle değiştirin. Vücudunuzun şeker ihtiyacını doğal ve şifalı meyvelerle karşılayın. Örneğin, muz içerdiği vitaminlerle vücutta mutluluk hormonlarının salgılanmasına yardım eder. Bugün karar verin: Eliniz çikolataya gittiğinde ‘Evet, ben kendi iyiliğimi düşünüyorum ve meyve yiyeceğim’ deyin ve meyve yeyin.

Benzer Yazılar

İlişkinizi canlandıracak 10 öneri

HayataRehber

İlişkinizde aklınıza takılan 7 sorunun cevabı !

HayataRehber

Aşkla ilgili bilinmeyen 7 ilginç bilgi

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster