Üniversite

Dünya sağlık sektörüne Türk üniversitesi damgası

Dünya sağlık sektörüne Türk üniversitesi damgası

Tüm dünyada giderek gelişen ve talep gören sağlık sektörünün en çok ihtiyaç duyulan ara elemanlarını ABD’de açılan bir Türk üniversitesi yetiştirecek. Miami’de 2015’te açılan Okan International University bu yıldan itibaren sağlık programlarında da eğitim verecek. Önümüzdeki 10 yıl içinde özellikle ABD’de istihdam alanının yüzde 35 büyüyeceği öngörülen sağlık sektörünün eleman açığının bir kısmı uluslararası bir Türk üniversitesinden karşılanacak. Üniversitenin Miami gibi bir konumda kurulması ve sektörün dünya çapında istihdam garantisi vermesi uluslararası öğrencilerin sayısında yüzde 100’e yakın artış sağlayacak. SABAH’a konuşan Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan, “Miami’de sağlık alanında eğitim veren LifeLine Med adlı okulu da bünyemize kattık. Diğer programların yanı sıra sağlık programlarımız ile tüm dünyada gelişen ve talep gören sağlık sektörüne de eleman sağlayacağız” dedi.


150 MİLYON $’LIK YATIRIM
Okan, “Sağlık yatırımlarımız 3 yılda 150 milyon dolara ulaştı. Önce sağlık bilimleri fakültemizi sonrasında tıp fakültemizi ve diş hekimliği fakültemizi kurduk. Önümüzdeki günlerde İstanbul Tuzla’da Okan Üniversitesi diş hekimliği fakültesi hastanesini de açacağız. 8 bin metrekare kapalı alanda 107 ünite ile hizmet verecek olan hastanemizin yatırım tutarı 25 milyon dolar” ifadelerini kullandı.

Benzer Yazılar

Görme Engellilerin Egitimle İlgili Hususlar Nelerdir?

HayataRehber

KYK Yüksek Lisans Bursu

HayataRehber

Bilgisayar Mühendisliği 2017 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster