İnternet

Düşten hızlı internette 7 farklı fırsat

Düşten hızlı internette 7 farklı fırsat

E-ticaretten çok kişili oyunlara, yüksek çözünürlüklü filmlerden görüntülü sohbete kadar çoğu alışkanlıklar değişiyor. Akıllı şehirler ve akıllı evler internet altyapısı ile şekilleniyor!

1- Hayatların buluştuğu akıllı şehirler
Fiber kablolardan oluşan altyapı sadece hızlı internet bağlantısı için değil; mobil şebekeden akıllı trafik yönlendiricilerine, akıllı duraklardan tüm hizmetlerin elektronik ortamda kullanımına kadar her şeyi değiştiriyor. Akıllı şehir tüm insanların yaşamkalitesini yukarı çekiyor.

2- Evde akıllı her şey hizmetinizde
Akıllı ev konusunda yıllardır pek çok örnek görüp izledik. Ancak temelde güvenlikten tüm cihazların uzaktan yönetimine, aydınlatma sisteminden bebek odasındaki kameralara evde internete bağlı cihazların sayısı artıyor. Evde yıllar önce sadece bilgisayarlar bağlıyken şimdi minimum 7 veya 8 cihaz internete bağlanıyor.

3- Yüksek çözünürlüklü film başlıyor!
Evlerde eğlenceli saatler geçirmek için sabit disklere bağlı hayat kalmadı. Film servisleriyle eğlence anlayışı değişti. Akıllı asistanları yardımıyla sesle komut vererek dev TV ekranlarında film izlemek mümkün.

4- Yüz yüze iletişimle anlaşma tamam
Skype veya farklı bir uygulamayı evde televizyon ekranında veya Facebook ile dizüstü bilgisayardan kullanmak mümkün. İş dünyası gün içerisinde trafikle boğuşmak, uzun uçak yolculukları yapmak yerine yüz yüze görüntülü görüşeceği konferans sistemlerini kullanıyor.

5- Eğitimde fırsat eşitliğinin kapısı
Okullarda internet ve tablet kampanyaları değil, uygulamalar ve hızlı internet bağlantısı ile öğrencilerin eriştiği içerik değişiyor. Öğrenciler artık sadece klasik bina içinde değil, her yerde her zaman eğitim sayesinde öğrenme süreci bile öncekilerden farklılaşıyor

6- Oyunda kazanmanın yolu internette
Özellikle çok kişili internet oyunlarında hız en önemli değer. Daha hızlı daha çevik bir performans için oyuncu kadar internet hızı da önemli. İki eşit yeteneğe sahipoyuncudan internet hızı yüksek olan diğerine avantaj sağlıyor. Sanki yapay sinir ağları gibi internet bağlantısı kritik bir rola sahip oluyor.

7- Her fotoğraf ve video eğlence merkezinde
Akıllı telefonlara, tabletlere ve dizüstü bilgisayarlara günler haftalar boyunca pek çok fotoğraf ve videolar yüklüyoruz. Oysa bulut bağlantısı, sağlam ofis ve evlerde fotoğrafların ve videoların paylaşılmasında sorun yaratmıyor! Her kullanıcı kendi şifresiyle özelleşen bulut alanından ve paylaşım alanından verilerine ulaşıyor.

Benzer Yazılar

Bilgisayarınızı ‘sağlıklı’ tutmanın 10 yolu

HayataRehber

İnternet Hakkında Muhtemelen Bilmediğiniz 7 İlginç Bilgi

HayataRehber

İnternet Hakkında Muhtemelen Bilmediğiniz 5 İlginç Bilgi

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster