Moda

Gardrop Detoksu Nedir, Nasıl Yapılır?

Gardrop Detoksu Nedir, Nasıl Yapılır?

Kadınların pek çok ortak sorunu vardır ama bizce en büyük sorunumuz “giyecek hiçbir şeyim yok” konusu. Gerçekten tıka basa dolu olan dolaplarımızda giyecek bir şeyin olmaması mümkün olabilir mi? Merak etmeyin, bizce de mümkün ama size bu konuda kolaylık sağlayacak, son zamanların öne çıkan trendi Gardrop Detoksu ile tanıştıracağız ve tüm sorunlar çözülmüş olacak!

Gardrop Detoksu Nedir?

Gardrop detoksu, giysileriniz arasında yapacağınız seçimlerle hem dolabınızı hem de zihninizi hafifletecek bir trend. Eğer doğru uygularsanız gardrop karşısında geçireceğiniz onlarca zamanın önüne geçebilir ve hatta sürekli aynı siyah tişörtü almanızı da engelleyebilir.

Gardrop Detoksu Nasıl Yapılır?

Gardorp detoksu yapmak istiyorsanız mutlaka kararlı olmalısınız. Hepimiz gardrobunda yılda sadece 1 kez giydiğimiz belki 5 senede 1 kez giydiğimiz, etiketi bile üzerinden çıkmamış bluzlerimiz vardır. Hatta görmediğimiz için varlığını unuttuğumuz ve çok da sevdiğimiz tişörtlerimiz vardır. Gardrop detoksu ile tüm bunlar ortaya çıkıyor!

Gardrobunuzdaki, çekmecelerinizdeki tüm giysilerinizi yatağın üzerine çıkarın. Kıyafetlerinizi elemek ve hepsini birarada görmek için denediğimiz en iyi yöntem bu. En sevdiğiniz ve asla vazgeçemeyeceğiniz parçaları ayırın. Bu en fazla 10 parçadan oluşabilir.

Gardrop detoksunda giysilerinizi ayırırken kendinize sormanız gereken 2 soru var. Bunlardan ilki ve en önemlisi “Bu giysinin içinde kendimi nasıl hissediyorum?” Cevabınız, güzel, keyifli, enerjik gibi pozitifse bir kenara ayırın. Gelelim ikinci soruya. “Bu giysiyi en son ne zaman giydim/ ne sıklıkta giyiyorum?” Kıyafetlerinizi ne sıklıkta giydiğiniz önemlidir. Son 1 yılda giymediyseniz, büyük ihtimalle önümüzdeki bir yıl içinde de giymeyeceksiniz. Bu tür parçaları da bir kenara, bağışlanmak üzere ayırabilirsiniz.

Tüm gardrobunuzu bu iki soru ile eledikten sonra seçtiğiniz ürünleri karşınıza alın ve kombinlemeye çalışın. Az kıyafete sahip olmak, hem gardrobunuzda yeni sezon kıyafetlerine yer açmanızı, hem de daha kısa sürede karar vermenizi sağlar.

Gardrop detoksu yaparken, kendinize karşı dürüst olmalı ve her kıyafeti ben bunu giyerim diye ayırmamalısınız. Eğer gerçekten o parçayı giyiyor olsaydınız seçtiniz 10 parça içinde olmaz mıydı? Gardrobunuz sizin yalnızca modaya değil, hayata nasıl baktığınızı da yansıtır. Bazen hep aynı rekleri karşınızda görürsünüz. Eğer hep aynı tonlar varsa, mutlaka yeni ve daha önce hiç denemediğiniz renklere de şans vermelisiniz. Gardrop detoksu size stilinizi oluşturmanız ve yenilenmeniz için de en büyük yardımcı olacaktır.

Benzer Yazılar

Moda: Minimal Gelinlikler

HayataRehber

Plaj Çantanızın Vazgeçilmez 7 Parçası

HayataRehber

Okula Yeni Stilinle Dön!

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster