Bitkilerin faydaları

Goji Berry faydaları nelerdir?

Goji Berry faydaları nelerdir?

 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Vücuda zindelik vermesi de goji berry faydaları arasındadır.
 • Bazı artrit yani kemik hastalığı olan kişiler bu şifalı meyvenin ağrılarını azalttığını belirtmiştir.
 • Bazı görme problemlerine karşı yarar sağlar. Özellikle gözlerin önünde uçuşan siyah noktalara iyi gelir ve gece karanlıkta görüşü arttırır.
 • Uykusuzluğa iyi gelir ve düzenli, verimli uyumayı sağlar.
 • Mükemmel bir antioksidan kaynağıdır.
 • Herhangi bir hastalık geçirdikten sonra vücudun çabuk toparlanmasını, kolay iyileşmesini sağlar. Bitkinlik, yorgunluk gibi durumlara da fayda sağlar.
 • Sedef hastalığına iyi gelir.
 • Vücudun DNA’sını korur.
 • Beyne iyi gelerek hafızanın kuvvetlenmesini sağlar.
 • Karaciğer hücrelerini korur.
 • Doğurganlığı arttırıcı özelliği vardır. Erkeklerdeki sperm hücrelerinin ömrünü uzatır, kısırlık rahatsızlığına karşı da kullanılabilir.
 • Cinsel gücü ve cinsel isteği arttırıcı etkisinin olması da goji berry faydaları arasındadır.
 • Enerji verir.
 • Kalbe iyi gelir.
 • Sindirim sistemini rahatlatır.
 • Strese karşı rahatlamaya yardım eder.


                                                                                       Goji Berry

YÜKSEK TANSİYONU DÜŞÜRMEYE YARDIM EDER!

Hipertansiyon diğer bir adı ile yüksek tansiyon birçok kişinin muzdarip olduğu bir rahatsızlıktır. Stres, sinir hali olduğunda yüksek tansiyon hastalığı olan kişilerin hemen tansiyonu yükselir ve hipertansiyon çoğu zaman tehlikeli sonuçlara yer açabilir. Goji berry yüksek tansiyon yani hipertansiyona da iyi gelir. Kan basıncını dolayısıyla yüksek tansiyonu düşürür. Eğer yüksek tansiyon ilacı kullanıyorsanız goji berry meyvesini sürekli tüketmeden önce doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.

ŞEKER HASTALIĞINA FAYDA SAĞLAMASI GOJİ BERRY FAYDALARI ARASINDADIR!

Goji berry içeriğinde yer alan betain maddesi sayesinde genellikle diyabet hastalarında görülen damar hastalıkları ve karaciğer yağlanmasına iyi gelir. Çok eski yıllardan beri Çin’de şeker hastalığına karşı bu şifalı meyve kullanılmaktadır. Kan şekerini düzenleyici etkisi sayesinde şeker hastalığına yarar sağlar. Şeker hastalığı ile ilgili ilaç kullanıyorsanız goji berry tüketmeden önce doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.

KANSERE İYİ GELİR VE KEMOTERAPİ DURUMUNDA KULLANILABİLİR!

Germanium kanser önleyici bir maddedir. Goji berry de bugüne kadar tespit edilen, Germanium içeren tek meyvedir. Özellikle karaciğer kanserine karşı iyi geldiği tespit edilmiştir. İçerisindeki antioksidan maddeler birçok kanser türünün gelişmesini engellemeye yardım eder. Yapılan araştırmalara göre tümör büyümesini önler. Ayrıca kemoterapi ve radyoterapi gören hastaların yaşadığı olumsuz yan etkilerin de görülmesini azaltır. Akciğer kanseri tedavisi sırasında görülen radyasyon ile birlikte tüketilirse vücuda fayda sağlar.

GOJİ BERRY İLE KİLO VERİN, ZAYIFLAYIN!

Bu şifalı meyve sindirim sistemine etki eder. Bu sayede de kolay bir şekilde kilo vermeye yani zayıflamaya etkisi bulunur. Yenen yiyeceklerden vücuda yağ depolanması yerine yiyeceklerden vücuda kolay şekilde enerji alınmasını sağlar. Bu şifalı meyve taze halde, kuru halde tüketilebildiği gibi çayı da tüketilebilir.

GOJİ BERRY NEDİR?

Çin, Tibet, Moğolistan gibi ülkelerde uzun yıllardır bilinen bir bitkidir. Tam net bir bilgi olmamasına rağmen Güney Batı Asya ve Güneydoğu Avrupa ilk yetiştiği yerler olarak belirlenmiştir. Boyu 1 ile 3 metre arasındadır. Küçük kırmızı, sulu meyveleri vardır. Kurutulmuş olarak da meyvesi tüketilebilir. Kurutulduğunda kırmızı kuru üzüm şeklindedir. Tadı kiraz ile yaban mersini arasındadır. Meyvesi dışında yapraklarından çay, saplarından ise yağ elde edilebilir. Son zamanlarda yeni yeni ülkemizde de yetiştirilmeye başlanmıştır. Yetiştirilmeye başladıktan sonra ilk iki yıl meyve vermemesine rağmen 4 ve 5. yıllarında oldukça verimli bir meyve haline gelir.

Benzer Yazılar

Muz faydaları nelerdir?

HayataRehber

Elma sirkesinin yararları nedir?

HayataRehber

Yılan yağının yararları nelerdir?

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster