Güzellik

Göz Çevresi Bakımına Dair 5 Önemli İpucu

Göz Çevresi Bakımına Dair 5 Önemli İpucu

 

Yorgunluk, düzensiz uyku ve yaşlanma belirtileri gibi birçok nedenden kaynaklanan göz çevresi problemlerine karşı etkili bakım yöntemleri.

İşte gözlerinizin etrafındaki koyu renk halkalar, morluklar ve şişliklerinden kurtulmanıza yardımcı olacak 5 basit ipucu.

1.Uyku, güzel ve sağlıklı görünen bir cildin olmazsa olmazıdır. Sağlıklı ve canlı göz altları için her gün 8 saat uyumaya özen gösterin.

2.Bakım rutininizde göz çevreniz için kullandığınız kremlere dikkat edin. Göz çevresi diğer bölgelere oranla daha hassas yapıda olduğu için vücudunuz için kullandığınız normal kremler yerine sadece göz çevresi bakımı için üretilen kremler kullanın.

3.En çok bilinen yöntemlerden biri olan; salatalık ile de göz altlarına bakım yapabilirsiniz. Kabuklarıyla beraber rendelediğiniz salatalığın suyunu buzdolabında bekletildikten sonra, pamuk yardımıyla göz altlarına ve göz kapaklarına sürün. Yaklaşık 15 dakika kadar beklettikten sonra göz çevrenizi iyice yıkayın.

Bu uygulama size biraz zahmetli geliyorsa halka halka dilimlediğiniz salatalığı gözlerinizin üzerine koyarak göz çevreniz için daha canlı ve taze bir görünüme ulaşabilirsiniz.

4.Maydanoz içersindeki vitaminler sayesinde hem göz altı şişliklerini alır hem de cildin altındaki koyu renklerin açılmasına yardımcı olur. Maydanozu yıkayın ve saplarını ayırarak bir blenderdan geçirin. Bir kase içerisine maydanozları alın ve üzerine iki yemek kaşığı yoğurdu ilave ederek karıştırın. Maydanoz ve yoğurt krem kıvamına geldiğinde morlukların bulunduğu bölgeye masaj yaparak uygulayın. Cildinizde yaklaşık olarak 30 dakika beklettiğiniz maskeyi ılık su ile durulayın. Bu maskeyi haftada 1 kez düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

5.Göz çevresi bakımınızda badem yağından da faydalanabilirsiniz. Göz çevresi kremleri kullanmak istemiyorsanız göz altlarınızdaki koyu renk halkaların azaltılması için badem yağı ile göz çevrenize hafifçe masaj yapın. Badem yağı ile ince çizgiler de daha yumuşak görünür.

Benzer Yazılar

Makyajınızı Saç Rengine Uygun Yapın

HayataRehber

Tırnaklarınızın Sağlığınızla İlgili Bir Şeylerin Yanlış Gittiğini Gösteren 5 İşareti

HayataRehber

Doğal Tüy Dökme Yöntemleri

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster