Güzellik

Hassas Gözlü Kadınlar İçin Göz Makyajı

Hassas Gözlü Kadınlar İçin Göz Makyajı

Hassas gözlerdeki makyaj gün içerisinde çabuk bozulur. Gözlerin yaşarması ve kızarması sorunu yaşanır. Hassas gözlü kadınlar için göz makyajı nasıl yapılmalıdır? Hassas gözlü kadınlar makyajın çabuk dağılmaması için ne yapmalıdır?

Hassas gözlü kadınlar için göz makyajı

Göz yapınız hassas ise koyu renkli makyajlar sizin için zorlayıcı olabilir. Çabuk yaşaran gözlerinizdeki rimel birkaç saat içerisinde bozulur. Koyu renkli farların cildinize tutunması zor olur. Çabuk dağılan göz makyajınızı daha kalıcı hale getirebilmeniz için önerilerimiz var.

Fırçalarınızı Temizleyin

Göz makyajınızda kullandığınız fırça, sünger gibi malzemeleri sık sık ılık ve sabunlu su ile yıkayın. İsterseniz özel makyaj malzemesi temizleyicilerini de kullanabilirsiniz. Böylece bakteri ve virüslerin çoğalmasını engellersiniz.

Krem Yapılı Ürünler Kullanın

Toz haldeki farların cildinize yapışması zordur. Krem yapıdaki ürünlerin göz çevrenize tutunması daha kolay olacaktır. Cildinizi tahriş etmemesi için simli ve sedefli ürünlerden uzak durun.

Gözün İç Kısmına Ürün Kullanmayın

Göz kalemi ya da far kullanıyorsanız gözünüzün iç kısımlarında kullanmayın. Bu gözünüz nemlendikçe makyajın bozulmasına neden olur.

Ürünleri Sık Sık Yenileyin

Makyaj malzemelerinizi düzenli olarak yenileyin. Kullanmasanız da paketi açılan ürünlerin kullanım ömrü başlamış olur. Makyaj malzemelerinizi başka biri ile ortak kullanmayın.

Makyajınızı Temizleyin

Uzun süre makyajlı kalmayın. Eve geldiğinizde makyajınızı çıkarın. Bu göz çevrenizin rahatlamasını sağlar. Alerjik durumlardan korur.

Benzer Yazılar

Su İçmek Sağliğiniz İçi̇n Neden Çok Önemli̇di̇r?

HayataRehber

Kirpiklerinizi Uzatmanın Doğal Yöntemleri

HayataRehber

Güne Nasıl Muhteşem Başlanır?

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster