İnternet

İnternet bağımlılığı için eylem planı

İnternet bağımlılığı için eylem planı

Hükümet, uyuşturucu ile mücadele eylem planının kapsamını genişletti. Uyuşturucunun yanı sıra özellikle gençlerin asosyalleşmesini, okuldaki başarılarını, iletişimlerini etkileyen internet bağımlılığı ile alkol ve sigarayla mücadeleyi de kapsam alanına aldı. Bununla ilgili uzman kişilerle bir araya gelinecek. Atılacak adımlar eylem planına dönüştürülecek. Uyuşturucu ile Mücadele Yüksek Kurulu tarafından yürütülecek mücadelede kendi alanlarında uzman kişiler tarafından oluşturulacak politika laboratuvarları etkin kullanılacak. Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, çalışmalardan sorumlu olacak.

VERİ TABANI OLUŞTURULACAK

Hükümet internet bağımlılığının yanı sıra uyuşturucu ile de mücadele için yeni adımları devreye sokacak. Öncelikle uyuşturucu kullananlarla ilgili bir veri tabanı oluşturulacak. Yine Türkiye’de uyuşturucu kullanımıyla ilgili İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın da katılımıyla geniş çaplı araştırma yapılacak. Bu araştırmada uyuşturucunun nasıl temin edildiği, uyuşturucu kullanım yaşının ne olduğu, gençleri uyuşturucuya sürükleyen nedenler araştırılacak. Gençlerin uyuşturucu bataklığına sürüklenmemesi için okul çevrelerinde daha önce narko timler kurulmuştu. Yeni eğitim-öğretim yılında hükümet hem bu narko timlerin sayısını artıracak, hem de ekiplerini güçlendirecek. Hükümet, internet ve uyuşturucu ile mücadelenin yanı sıra sigara ile mücadelesini de etkin bir şekilde sürdürecek. Kapalı mekanlarda sigara yasağının delinmemesi için yakın takipte olacak. Ayrıca sigara ile mücadele için sivil toplum örgütleriyle temasa geçilecek.

Benzer Yazılar

Bu ülkenin internet kullanıcısı sayısı 751 milyona ulaştı

HayataRehber

Bilgisayarınızı ‘sağlıklı’ tutmanın 10 yolu

HayataRehber

PUBG, 1 Milyon Barajını Geçti

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster