İnternet

İnternet Hakkında Muhtemelen Bilmediğiniz 6 İlginç Bilgi

İnternet Hakkında Muhtemelen Bilmediğiniz 6 İlginç Bilgi

1.1970 yılında “Arpanet” adı ile başlayan proje sadece 15 bilgisayarı birbirine bağlamayı amaçlıyordu.

  

2.İngilitere kraliçesi 1976 yılında ilk e-mailini gönderdiğinde internet popüler hale gelmeye başladı.

3.Günümüzdeki internet trafiğinin yüzde 49’u insanlardan oluşuyor. Geri kalan yüzde 51’lik oranı ise botlardan ve virüslerden oluşuyor.

4.İnternetin gelişimi ile beraber gizli web siteleri de ortaya çıkmaya başladı. Arama motorlarında çıkmayan web sitelerin sayısı çıkanların yaklaşık 500 katı olduğu tahmin ediliyor.

5.Arama motorlarında çıkmayan bu web sitelerin bazıları bilerek kendisini çıkartmıyor. Bu gizli yapılanmaya Deep Web deniyor. Deep Web siteleri bilgilerini herkesle paylaşmadıkları için bu tarz bir yol deniyor ve bu sitelere erişmek için özel tarayıcılar kullanmanız gerekiyor.

6.Deep Web’te aklınıza gelebilecek her türlü şey satılıyor ve yasa dışı şeyler yapılabiliyor. Deep Web’te bulunan bazı sitelerden kiralık katil bulabilir ya da silah alabilirsiniz. Ve Deep Web’te Bitcoin para birimi geçiyor.

Benzer Yazılar

İnternet Hakkında Muhtemelen Bilmediğiniz 7 İlginç Bilgi

HayataRehber

Siberkondria sendromuna dikkat!

HayataRehber

Ebeveynlerin internetle ilgili bilmesi gereken 10 altın kural

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster