Güzellik

Kadınlar Neden Farklılaşmaya Çalışıyor?

Kadınlar Neden Farklılaşmaya Çalışıyor?

Son yılların en büyük furyası estetik hız kesmeden yoluna devam ediyor. Estetik, kozmetik ve moda sermayesinin öne sürdüğü isimlerin parlamasıyla ön plana geçen bazı kadınlar, kopyalanacak yüz ve vücutlar olarak zihinlere kazılıyor. Sektörün sunduğu bu algının kolayca kabul edilmesinde, kişilerin kendilerini reddetme alışkanlıkları yatıyor. Kişiler, kendilerini reddetmeye o kadar alışmış durumdalar ki, bunu destekleyecek araçlar bir reddetme aracından ziyade, işlerini kolaylaştıran oyuncaklar haline dönüşüyor.
Belirli bir süre sonra herkesin birbirine benzeyen özelliklerini görmek birçok kişide yapay bir algı yaratıyor. Üstelik bu algı ilk olarak kişinin kendisinde başlıyor.

Her sabah reddettiğin bir kişiyle uyanmak

Kendisini güzel, kabul edilir, onay almış bir hale getirmek için toplumun istediği özelliklere sahip olması gerektiğini düşünen kadınlar bir süre sonra ayıplı bir varlık olarak aynaya bakmaya başlıyor. Küçük bir burnun kabul gördüğü dönemlerde büyük burunlular, kemerli burnun seksi göründüğü dönemlerde küçük burunlular onay almayan guruplar haline dönüşebiliyor. Bir dönemin basen ölçüsü büyükken diğer dönemin basen ölçüsü küçük bir rakkam olarak karşımıza çıkabiliyor. Siz, kendinizi tanımlayan olmak yerine, tanımlara uymaya çalışırsanız istisnasız her zaman mutsuz olunacak bir oyuna başlamış olursunuz. Sizi, sizden başka kimsenin onaylaması mümkün değil. Bir elin parmağını geçmeyen tarzda vücut ölçüsüne sahip kadınların öne sürülmesi ve tüm dünyanın ona ayak uydurmasını beklemesi hipnotik bir kabulun sonucu oluşmuştur.

Uyanmak için ne yapmalı?

Bu durumun bir sektör oyunu olduğunu hatırlamakta fayda var. Dönem değişmez, her şey aynı kalırsa tüm estetik cerrahlar ameliyat sayılarını en az yarıya indirir, kozmatik sektörü yüzde 60 küçülür. Bu istatistik bile size neye hizmet etmeniz için psikolojinizle oynandığını gösterebilir. Bir dönem beyaz tenli kadınların tercih edilmesi beyazlatıcı ürünlere ve kapatıcılara hizmet etmiş, bu algının yerini bronz ten alınca da sektör diğer krem ve solaryuma kaymıştır. Durun , ve ne istediğinize siz karar verin. Kendinizi sevin. Farklılaşmaya çalışmak ve bunun için her türlü sıkıntıyı, stresi, maskeyi göze almak psikolojik bir problemdir. Dünyada hiç kimse kalmasa bunu yapar mıydım ? sorusu size yardım edecektir. Siz kendinizi sunulan piyasa oyunlarına göre tanımlamaktanda, kendinizi severek olduğunuz gibi ve rahat tanımlayın. Her şeyden seçilen kişi olmaktan vazgeçip, kendisini seçen kişi olmaya karar verirseniz bu sorunu ortadan kaldırmış olursunuz.

Benzer Yazılar

Makyajınızı Temizlemek İçin 7 Neden

HayataRehber

DAHA MUTLU HİSSETMEK ELİNİZDE!

HayataRehber

Plajda Saçlarınızın Kusursuz Görünmesi Doğal Çözümler

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster