Eğitim

Bu kampta çocuklar eğitim görüyor !

Bu kampta çocuklar eğitim görüyor !

Engineering For Kids, çocuklarınıza yeni bir eğitim sunuyor !

Son yılların eğitim trendi STEM metodunu kullanarak; bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik branşlarındaki uygulamaları ile çocukları sormaya ve sorgulamaya teşvik eden Engineering For Kids, alışılagelmiş yaz kamplarının dışında bir alternatif sunuyor. Engineeering For Kids’in yaz kampında 5-12 yaş arası çocuklar, kimyadan, uzay ve havacılığa, makineden inşaata kadar 6 farklı mühendislik dalında deney yapacaklar.

Amerika’da başlayan ve dünya çapında 150’den fazla noktada çocukların zihinsel ve bilişsel gelişimlerine destek olmayı hedefleyen Engineering For Kids (EFK), çocukların fiziksel ve sosyal gelişimini destekleyen ve hem eğlenip hem de eğitici zaman geçirmelerini sağlayacak bir yaz kampı programı ile tatili karşılıyor.

STEM Kampçıları burada buluşuyor

Çocukların hem sosyalleşmesine hem de eğlenerek öğrenmelerine olanak sağlayan EFK Yaz Kampı; 3 Temmuz – 25 Ağustos tarihleri arasında iki farklı dönemde açacağı kamplarda günümüzün en yetkin eğitim modeli STEM enstrümanlarını kullanarak çocuklara sayısız deney imkanı sunacak. Aileler, 3 Temmuz – 28 Temmuz arası 4 haftalık ve 31 Temmuz – 25 Ağustos tarihleri arasında 4 haftalık programlara kayıt yaptırılabilecek. 

Bilimin Renkli Dünyasını Keşfet

Pipet roket yapımından, köprü tasarımlarına, mancınık üretiminden, kimya deneylerine kadar geniş bir yelpazede deney yapma fırsatı bulacak olan çocuklar, bilimin renkli dünyası ile tanışacak.  Çocuklar STEM metodu ile farklı branşlarda mühendislik odaklı eğitim alıp farklı deneyler yapma şansı yakalar.

STEM Metodu ile Eğitim

Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik kelimelerinin İngilizce karşılıklarının kısaltılmış hali olan STEM, öğrencileri problem çözmede bilimi, teknolojiyi, mühendisliği ve matematiği uygulamaya teşvik ediyor. STEM metodu ile öğrenciler temel bilgilerini geliştirirken, okul, toplum ve gerçek yaşama ilişkin konu ve sorunlar arasında bağlantı kurabiliyorlar. 

Benzer Yazılar

Türk Üniversiteleri Mühendislikte Öne Çıktı

HayataRehber

Tanzimat Döneminin Önemli Temsilcileri

HayataRehber

P1 Kortikal İşitsel Uyarılmış Potansiyel Nedir?

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster