Beslenme

Karabiber Çayı Nasıl Yapılır ?

Karabiber Çayı Nasıl Yapılır ?

Karabiber çayı nasıl yapılır sorusunun cevabı olarak bu şifalı çay birkaç farklı şekilde hazırlanabilir. Karabiber ile birlikte bal, limon da kullanılarak karabiber çayı yapılabilir.

  • Bir fincan su bir cezvede kaynatılır. Bir fincanın içine bir çay kaşığı karabiber konur. Üzerine 2 yemek kaşığı bal eklenir. Cezvede kaynatılan su fincana ilave edilir. 10-15 dakika kadar karabiber ile bal demlenir. Demlendikten sonra süzülür ve karabiber çayı tarifi hazırdır. Bu tarif için taze çekilmiş karabiber kullanılmalıdır.
  • Diğer karabiber çayı tarifi için; yine bir fincan su kaynatılır. Kaynadıktan sonra su ocaktan alınarak fincana dökülür. Kaynamış suyun içine bir çay kaşığı karabiber ve bir tatlı kaşığı bal eklenir. Üzerine yarım limon suyu sıkılır. Çay kaşığı yardımıyla karabiber, bal ve limon karıştırılır. Ilındıktan sonra içilir.

KARABİBER ÇAYI ZAYIFLATIR MI?

Kilo vermek için birçok yöntem denenir. Vücuttaki yağların yakılması, sindirim sisteminin hızlandırılması, kalorisi düşük yiyecekler tüketmek, spor yapmak ve daha birçok yöntem zayıflamak için etkilidir. Karabiber çayı da zayıflamaya etki eden bir çaydır. Karabiber çayıyağ hücrelerini parçalar. Böylece vücutta yağ birikmesini engeller. Bu şekilde zayıflamaya yardım eder. Aynı zamanda vücutta selülit oluşumu da engellenmiş olur. Karın bölgesindeki yağları yakar, aynı zamanda obezite ile mücadele için de kullanılabilir.

KARABİBER ÇAYININ YARARLARI NELERDİR?

Karabiber çayı öksürüğü keser, balgam söktürür. Özellikle kış aylarındaki grip, nezle, öksürük gibi rahatsızlıklara iyi gelir. Öksürüğü kesmesi ve balgam söktürmesiyle birlikte geceleri de rahat bir uyku sağlar. Karabiber yıllardır vücuda sayısız faydaları bulunan bir baharat türüdür. Hemen hemen herkesin evinde bulunan bu şifalı baharat, sadece yemeklere ilave edilmesiyle değil çayı ile de hastalıklara karşı koruma sağlar. Bal ve limon ikilisi ile de buluşarak göğsü yumuşatır, rahat nefes alıp vermeyi sağlar.

Benzer Yazılar

Melekotu nedir? Faydaları nelerdir?

HayataRehber

Acıağaç Otu Nedir? Faydaları Nelerdir?

HayataRehber

Adaçayı

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster