Moda

Karanlık Tarafa Bekleniyorsunuz: Dark On Modası

Karanlık Tarafa Bekleniyorsunuz: Dark On Modası

Şimdi dolabınızdaki bütün parçaların renklerini düşünün… Pek çok beyaz, sarı, yeşil, pembe, kırmızı, siyah ve mavi vardır değil mi? Şimdi de hepsinin koyu renklere dönüştüğünü hayal edin. Siyah, mavi-siyah, mor, koyu bordo gibi renkler  dolabınızda! İşte her şeyin bir anda karanlık tarafa geçmesi “dark on modası” oluyor. Yani elinizden geldiğince bütün renklerin koyu tonlarını tercih etmek, hepsi bu. Dark on, çekici, vamp ve iddialı bir akım. Hatta biraz gotik, biraz da punk.
Dark on akımını günlük hayatınızda nasıl taşıyacağınızı ve ihtiyaç duyacağınız parçaları bu yazımızda görebilirsiniz.

Karanlık Tarafa Davet: Dark On
Günlük Tarzda Dark On
Doğrusu dark on akımı, günlük giyim ile çok fazla örtüşmüyor. Özel zamanlarda benimsenmesi daha çok kabul görüyor. Böyle olsa da siz dark on akımına uygun birkaç parça ile hemen tarafınızı belli edebilirsiniz.

Siyah, bordo, füme gibi renklerde tül, dantel ve satenler olmazsa olmaz. Deri kullanımını da tercihinize göre günlük giyiminize ekleyebilirsiniz. Olabildiğince karanlık ama bir o kadar da kadınsı olmak bu akımın ana amacı. Siyah deri pantolon veya eteğiniz giyin. Üstten dantel ya da tül detayları bol olan bir bluz tercih edin. Böylece kıyafet konusunda temelleri attınız. Seçeceğiniz ayakkabılar da bu tarza uygun iddialı ayakkabılar olmalı.
Saç ve makyaj konusunda da tarafınızı koruyun. Platin sarısı saçlarla koyu bir makyaja ne dersiniz? Ya da siyah-mavi saçlarınızla belirgin bir makyaj.
İşte günlük tarzınız dark on akımına uydu bile…

Dark on akımını iç giyiminizde de yaşatmak, bütüncül bir konsept olacaktır, bunu unutmayın. Dantelin, satenin ve çekici tasarımların en yaygın kullanıldığı parçalar onlar ne de olsa. Penti’nin iç giyim serisinden, eksik parçaları tamamlayabilirsiniz.

Saç ve Makyajda Dark On
Dark on akımının saç ve makyajdaki yansımaları da tıpkı giyim tarzında olduğu gibi koyu tonlarda. Dumanlı göz makyajınızı daha yoğun, mat rujunuzu daha belirgin kullanarak işe başlayın. Saçlarınızın doğal tonlarda olmasını unutun. Maviye dönük siyah, patlıcan moru ya da platin sarısı saçlarla doğal olmayan ama dikkat çekici olan saçları tercih edin. Ojelerde de yine tercih edeceğiniz renklerin koyu tonlarını sürün. Detaylar, dark on akımı için çok önemli. Bu detayları ıskalamayın.

Yaz Günlerinde Dark On
“Bu yazı dark on akımına kapılarak geçireceğim” diyorsanız, plajlarda ve sokakta karanlık taraftan arz-ı endam edebilirsiniz. Temel plaj parçalarını seçelim… Penti’nin bu sezonki parçalarından siyah Wild mayo, esaslı bir parça olarak valizde yerini alsın. Siyah Goldie bikini üstü ve altı ile işleri biraz daha çekici hale getirin. Siyah Lace elbise ya da siyah Sline tulum da kombini tamamlayacak parçalar olarak valizde yerlerini alsın. Şapkasız kesinlikle olmaz. Siyah Frame şapkanızı da almayı unutmayın. İhtiyacınız olan diğer parçaları renklerin koyu tonlarından tercih ederek, yeni kombinler oluşturabilirsiniz.

Dark on modası yılın her mevsimine yakışacak kadar cool, çekici ve vamp. Bu yaz karanlık ve eğlenceli tarafınızı ortaya çıkarma zamanı!

Benzer Yazılar

Trend Alarmı: Pötikare!

HayataRehber

Moda: Minimal Gelinlikler

HayataRehber

Brooks Brothers’ın İzmir’deki İlk Mağazası Açıldı

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster