irade-min
Genel

Kararlı Olmak Mutlak Çözümü Getirir

Kararlı Olmak Mutlak Çözümü Getirir

Kararlı olmak, insanların herhangi bir konuda acı çekmelerini engeller. Kararsızlık bir insanın yaşayacağı en büyük acıdır çünkü çözüm önündeyken bile ona ulaşamaz. Kararsızlık beraberinde endişe ve korkuyu getirir. Bu ruh haline sahip insanlar sağlıklı sonuç alamaz ve yaşadıkları stres sonucunda mantıklı tercihler yapamaz. Kararlı insanların, kararsız insanlarından en büyük farkı karar verme konusundaki korkularını yenmeleridir. Sonuç ne olursa olsun yaşadıkları durum içinden çıkacağına dair güvenlerini korur ve kendine inanırlar.

Kararsız olmak, bir kişinin kendisine vereceği en büyük acıdır. Herhangi bir konu hakkında karar verilmek zorunda kalındığında kararsız kalan kişi stres altına girer. Stres altında verilen kararların tatmin edici özellik taşımaması veya yanlış kararlar olma olasılığı her zaman için daha fazladır. Bir insan baskı altındayken çoğunlukla hatalı kararlar verir. Buradan da anlaşıldığı gibi aslında hata yapma korkusu, acı çekme korkusu, verdiği karar sonrası pişman olunacağına dair beslenen düşüncelerin varsayımlarıyla kararsızlık içinde kalan bireyler daha fazla hata yapıyor. Yani hata yapma korkusu hata yaptırıyor.

Kararlı insanların, kararsız insanlara göre farklı oldukları konu kendilerine duydukları güvendir. Her durum ve şartta karşılaştıkları olayların içinden çıkacaklarını bilirler. Yaşadıkları hayattaki korku, acı ve sıkıntıları onların hayatını elinden almaz aksine bu duyguları hayatta yaşanabilecek duygular içinde göşrürler.

Karar vermek emin olmaktan geçer. Bunun için verdiğiniz kararın doğruluğundan emin olmayabilirsiniz ama kendinizden, kendinize olan güveninizden emin olmanız çok önemli.

Karar vereceğiniz zaman birkaç şeyi hatırlayın; hiçbir şeyin ucunda ölüm yoktur, vereceğiniz kararlar en çok sakin şekilde verildiğinde fayda sağlar, olabilecek en kötü sonucu bile düzeltebileceğiniz bir seçenek vardır.

Benzer Yazılar

Antep fıstığı kremalı brownie

HayataRehber

Hip Hop Nedir?

HayataRehber

ÖZEL EĞİTİMİN İLKELERİ

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster