Eğitim

Kayıt parası yasal mı İsmet Yılmaz’dan uyarı

Kayıt parası yasal mı İsmet Yılmaz’dan uyarı

Okulların açılacağı tarihin yaklaşmasıyla kayıt parası yasal mı tartışmaları da başladı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, ‘velileri kayıt parası ödemeyin’ diyerek uyardı.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, İstanbul’da gazete ile televizyonların eğitim editörleri ve muhabirleriyle bir araya gelerek soruları yanıtladı.

Konuşmasında ilk ve orta öğretimde kayıt döneminin başladığını hatırlatan Bakan Yılmaz, öğrenci velilerinden istenen ‘kayıt parası’nın kanuna aykırı olduğunun altını çizdi.

Yılmaz, “Kayıt dönemi başladı. Kayıt parası filan istiyorlar. Böyle birşey yok. Bunun net bir şekilde kanunumuza aykırı.  Milli Eğitim temel kanunu 16. maddesi; ‘Öğrenci velileri hiçbir şekilde bağış yapmaya zorlanamaz.’ Buradan bütün yöneticilere, bütün okul müdürlerine, personelime ve velilere talimatımdır. Böyle bir uygulama olduğu söyleniyor. Doğru olmadığını söyleyeyim.” dedi.

 

Benzer Yazılar

Proje Yazım Kılavuzu

HayataRehber

MEB’den proje çağrısı

HayataRehber

Radyasyon Kaynakları Nelerdir?

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster