saç-gri-1-min
Güzellik Kişisel Bakım Makyaj

Kendini daha yaşlı gösterecek 5 hata

Kendini daha yaşlı gösterecek 5 hata

İyi bir stile sahip olmanın amacı sizi olduğunuzdan çok daha göz alıcı göstermektir. Bu nedenle seçilen her bir parçanın değeri çok büyüktür. Ancak bazen moda uğruna aslında bize çok yakışmayan hatta bizi olduğumuzdan çok daha yaşlı gösteren hatalar yapabiliyoruz. Bu nedenle trend ne olursa olsun uygulamadan önce dikkat etmeniz gereken bazı kurallar vardır.

 1-) Yanlış saç rengi

       

Saç rengi yaşınızla ilgili olan algıyı en çok etkileyen faktördür. Siz trendi takip edeceğim sanırsınız ama aslında babaannenizi takip ediyor olabilirsiniz. Özellikle son dönemin gözde saç rengi gri ve mor tonları sizi olduğunuzdan çok daha yaşlı birine dönüştürebilir. Bu nedenle saç renginize karar verirken gaza gelmeyin ve sizi yaşınızda gösteren renkleri kullanmaya gayret edin. Saç rengi seçiminde moda değil, ten ve göz renginiz esastır

2-) Üzerinize oturmayan kıyafetler

       

Vücudunuza büyük ya da küçük gelen kıyafetler her zaman büyük risktir. Bedeninize büyük bir gömlek ya da pantolon sizi olduğunuzdan çok daha yaşlı gösterebilir. Bu nedenle salaş görüneceğim derken aradaki dengeyi kaybedip kötü bir stile doğru yol alıyor olabilirsiniz. Bunun yerine bedeninize uygun ama daha bol kalıpları tercih etmelisiniz. Aynı şekilde gereğinden dar kıyafetlerde vücut hatlarınızı göstermek yerine sizi daha kilolu ve yaşlı gösterir. Bunun ayarını da iyi yapmalısınız.

3-) Kötü renk seçimi

     

Kıyafetlerde renk seçimlerimizi genelde moda bizi nereye götürüyorsa oraya doğru yapıyoruz. Bir sene fuşya modaysa mutlaka fuşya rengi bir parçamız oluyor dolabımızda. Ancak modayı takip edeceğim diye de bize yakışmayan bir rengi taşımaya kalmak yaşlı bir görüntüden daha fazlasını vermez. Bu nedenle moda renk size uymuyor ve sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösteriyorsa bu rengi kıyafetlerinizde değil, ayakkabı, kemer, çanta gibi aksesuarlarınızda kullanmanız yerinde olacaktır.

4-) Fazla ya da az makyaj

                                

Makyaj son dönemin en trend hareketlerinden biri. Artık hepimizin kabuki fırçası da jel fondöten pamuğu da var. Ancak bu gereğinden fazla makyajla yaşımıza artı 5 yıl daha ekleyeceğimiz anlamına gelmiyor. Makyaj yaparken bulunacağınız ortama, günün saatine ve bulunduğunuz yaşa dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde 25 yaşındayken 30’larının ortasında bir kadına dönüşebilirsiniz.

5-) Mom jeans

     

Mom jeans bu listenin bonus parçası. Hala popülaritesini koruyan bu model 30’lu yaşlarda giyilmesi bırakılması gereken bir pantolon. Çünkü sizi olduğunuzdan çok daha yaşlı ve kilolu gösteriyor. Bırakalım o pantolonları 25’likler giyinsin.

Benzer Yazılar

Gözaltı Morluklarınıza Kesin Çözüm

HayataRehber

Babet Giyen Kadınlar da Varis Tehlikesi!

HayataRehber

Doğal Tüy Dökme Yöntemleri

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster