Bunları Biliyor muydunuz?

Köye Taşınanlara 275 Bin TL Veriliyor!

 

Köye Taşınanlara 275 Bin TL Veriliyor!

İsviçre’de nüfusu hızla azalan fakat kartpostal güzelliğinde olan bir dağ köyüne taşınan ailelere yerel yönetim 70 bin dolar (275 bin lira) ödeme yapacak.

Teşviğin amacı nüfusu hızla azalan köye genç ailelerin taşınmasını cazip hale getirmek.Sadece yedi çocuğun yaşadığı ve bu nedenle köy okulunun kapatıldığı 240 nüfuslu Albinen köyünde yerel halkın belediye başkanına imza toplayarak köyü cazip hale getirmesini istemesinin ardından Albinen Belediyesi köye taşınan her aileye 70 bin dolar ödeme yapmayı planlıyor.Konseyin yakın zamanda onaydan geçireceği önergede köye taşınan her yeni yetişkine 25 bin İsviçre Frankı ve her çocuk başına 10 bin İsviçre Frankı ödeme yapılması sunuluyor.Buna göre iki çocuklu bir aile Albinen köyüne taşındığında yerel yönetim kendilerine 70 bin dolar değerinde nakit ödeme yapacak.On yıldan önce köyü terk edenler ise nakit ödemeyi geri vermek zorunda kalacak.

 

 

 

 

 

 

Benzer Yazılar

Propriyoseptif (Derin Duyu) Sistemi Nedir?

HayataRehber

Mevsim Değişiklikleri Canlıları Nasıl Etkiler?

HayataRehber

Duyunca şaşıracağınız 10 bilgi!

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster