Üniversite

KYK yurt sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK yurt sonuçları ne zaman açıklanacak?

Milyonlarca öğrenci, üniversiteli olmak için gün sayarken Kredi ve Yurtlar Kurumu da yeni eğitim-öğretim yılı için yurt başvurularını 14 Ağustos’ta almaya başladı. Kazandığı üniversiteye yakın konumda bulunan KYK yurduna başvuru yapan adaylar, yurt başvuru sonuçlarının açıklanacağı tarihi araştırıyor. Peki, KYK yurt sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK NE ZAMAN AÇIKLANACAK? KYK YURT BAŞVURU SONUÇLARI

Üniversiteyi kazanan öğrenciler, kazandığı üniversiteye yakın bir yerde barınmak için Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na başvuru yapıyor. Başvurularını yapan ve yapmaya devam eden öğrenciler, KYK yurt başvuru sonuçlarının açıklanacağı tarihi araştırıyor. Fakat KYK, yurt başvuru sonuçlarının açıklanacağı tarihi henüz duyurmadı. Yurt başvuruları 20 Ağustos’ta sona erecek. Buna göre yurt sonuçlarının sona eren başvuru tarihinin ardından bir hafta içerisinde açıklanması bekleniyor.

YURT BAŞVURULARI E-DEVLET ÜZERİNDEN ALINACAK

Başvurular e-devlet üzerinden alınacağı için e-devlet şifresi olmayan öğrencilerin kimliği ile birlikte PTT şubelerine giderek mutlaka e-devlet şifresi almaları veya diğer e-devlet giriş yöntemlerinden birine (internet bankacılığı, e-imza, mobil imza, T.C. kimlik kartı) sahip olmaları gerekiyor.

Yurt başvurusunda bulunan öğrencilerin beyanlarının doğruluğu, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından 11 farklı kamu kurum ve kuruluşlar nezdinde araştırılacak. Başvuru sonuçları http://yurtkur.gsb.gov.tr/ kurumsal internet adresinden duyurulacak.

Başvuru sırasında özel ve öncelikli durumu olduğunu beyan eden öğrencilerin, yurt barınma hakkı kazandıktan sonra ilgili belgeyi yurt müdürlüklerine teslim etmeleri gerekiyor. İlgili belgenin ibraz edilmemesi durumunda öğrencinin yurt hakkı geçersiz sayılacak.

Benzer Yazılar

Ekonometri 2017 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

HayataRehber

İletişim 2017 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

HayataRehber

Fizik Mühendisliği 2017 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster