Basketbol

Kyrie Irving, Gitmek İstediği Takımı Belirledi

 Kyrie Irving, Gitmek İstediği Takımı Belirledi

Geçtiğimiz hafta Cleveland Cavaliers’tan takasını isteyen oyun kurucu Kyrie Irving’in hangi takıma gitmek istediğini ABD basını açıkladı.

LeBron James ve Kevin Love ile birlikte Doğu Konferansı şampiyonu Cleveland Cavaliers’ın “Büyük Üçlü”sünü oluşturan son halka Kyrie Irving’in takımdan takasını istemesi gündem konusu. ABD baısnı günlerdir bu konu hakkında spekülasyonlar üretirken en son iddia ESPN’den geldi.

 

Birkaç muhtemel talibi olan Kyrie Irving, ESPN’in iddiasına göre Cleveland yönetiminden New York Knicks’e takasını istedi. Haberde Irving’in New York’ta oynamayı “çok fazla” istediği iddia edilirken, San Antonio Spurs, Minnesota Timberwolves ve Miami Heat’in diğer seçenekler olduğunun altı çizildi.

LeBron James’in arkasında ikinci adam rolünde olmamak için takıman ayrılmak istediği bulunan Irving, New York’a gitmesi halinde takımın en önemli oyuncusu olacak. Eski günlerine dönüş arayışlarında olan New York’ta Carmelo Anthony’nin takımdan ayrılmasına kesin gözü ile bakılırken, New York yönetiminin 21 yaşındaki genç Letonyalı uzun Kristaps Porzingis’in yanına birinci sınıf bir oyun kurucu aradığı biliniyordu.

Normal sezonda 72 maça çıkan Irving, %47 şut isabeti ile 25.2 sayı ve 5.8 asist ortalamaları ile mücadele etmişti.

Benzer Yazılar

Avrupa Şampiyonası heyecanı başlıyor

HayataRehber

Derrick Rose, Cleveland Cavaliers Yolunda

HayataRehber

Basketbolcu Olmak İçin Yapılması Gerekenler

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster