Eğitim

LYS şampiyonlarının tercihi Medipol

LYS şampiyonlarının tercihi Medipol

MF3 puan türünde Türkiye Birincisi , Türkiye Üçüncüsü ve MF4’te Türkiye Üçüncüsü, MF3’te ise Türkiye Yedincisi olar üniversite eğitimi için Medipol Üniversitesi’ni tercih etti.

Geçen yıl LYS şampiyonlarının adresi olan Medipol, başarısını bu yıl da tekrarladı. MF3 puan türünde LYS Türkiye Birincisi olan Beyza Gürbüz, MF3 Türkiye Üçüncüsü Muhammed Furkan Daşdelen ve MF4’te Türkiye Üçüncüsü, MF3’te ise Türkiye Yedincisi olan Züleyha Seyhan Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı.

3 şampiyonun dışında LYS maratonunu yüksek dereceyle tamamlayan yaklaşık 10 öğrenci daha Medipol’de tıp eğitimi alacak. Medipol Üniversitesi Uluslararası Tıp Fakültesi, 10 kişilik kontenjanının tamamını LYS’yi ilk 134’te tamamlayan öğrenciler arasından kabul etti.

GÜRBÜZ: ARAŞTIRMA MERKEZLİ BİR ÜNİVERSİTE OLDUĞU İÇİN MEDİPOL’Ü TERCİH ETTİM

Şampiyon öğrencilerden Türkiye Birincisi Beyza Gürbüz, akademik alanda hızlı bir şekilde yol alabilme imkanının tercihlerinde belirleyici olduğunu söyledi ve kendisini araştırma alanında geliştirmek istediğini belirtti. Gürbüz, araştırma merkezli bir üniversite olması ile gerek yurtiçi gerekse de yurtdışı olanaklarından ötürü Medipol’ü tercih ettiğini kaydetti.Türkiye Üçüncüsü Muhammed Furkan Daşdelen ise en başından beri tıp okumak istediğini, ancak elindeki potansiyeli hakkıyla kullanamamaktan endişe ettiğini söyledi. Türk toplumunun iş garantisi nedeniyle en zeki ve en başarılı öğrencileri tıp okumaya yönlendirdiğinden yakınan Daşdelen, oysa bu gençlerin sadece hekim olmaktansa bilim insanı olarak ülkemize daha faydalı olacağını düşündüğünü söyledi.

MF4’te Türkiye Üçüncüsü, MF3’te ise Türkiye Yedincisi olan Züleyha Seyhan da Medipol’de eğitim gören öğrencilerle yaptığı görüşmelerde hem kendilerine hem de okullarına duydukları güveni hissettiklerini, bunun da Medipol’ü tercih etmesinde etkili olduğunu söyledi. Yurtdışında dil ve staj eğitimleri ile araştırma olanaklarının kendisini heyecanlandırdığını vurgulayan Seyhan, Medipol’de kendisini gerçekleştireceğine inandığını kaydetti.

İLK YIL ABD’DE DİL EĞİTİMİ ALACAKLAR

Şampiyon öğrenciler; güçlü akademik kadrosu ve modern uygulama hastanelerinin yanı sıra Avrupa’nın en ileri düzey laboratuvarlarına sahip altyapısıyla eğitim veren Medipol’deki tıp eğitimleri öncesinde, Mütevelli Heyet bursuyla gidecekleri ABD’de dil eğitimi alacak. Başarılı öğrenciler, eğitimlerinin ilk yıllarından itibaren Medipol Üniversitesi Hastanesi’nde pratik eğitim imkanı elde edebilecek. Öğrenciler; profesyonel bilim insanlarına olduğu kadar Medipol öğrencileri için de eşi bulunmaz fırsatlar sunan ve Türkiye’nin tıbbi-biyolojik araştırmalar alanda en ileri araştırma merkezlerinden biri olan Rejeneratif ve Restoratif Tıp Araştırmaları Merkezi’nde de (REMER) bilimsel çalışmalara katılma fırsatını yakalayacak.

EDİTÖRE NOT:

Sağlık, mühendislik ve sosyal bilimlerde 200’den fazla programda eğitim
Türk sağlık sisteminde kabul edilen tüm mesleklere yönelik lisans, ön lisans ve lisansüstü eğitimin en kapsamlı adresi olan Medipol, son yıllarda sosyal bilimler ve mühendislik alanında yaptığı atılımla da adından söz ettiriyor. Geniş bir yelpazede eğitim veren Medipol; halihazırda 12 fakülte, 1 yüksekokul, 4 meslek yüksek okulu ve 10’un üzerinde araştırma merkezinde ön lisans, lisans ve lisansüstünde toplamda 200’den fazla program seçeneği sunuyor. Öğrencilerini yarınların güçlü Türkiye’sine hazırlamak ve onların başarılı kariyerini inşa etmek adına yola çıkan Medipol; gücünü uluslararası birikime sahip uzman akademik kadrosu, öncü uygulama merkezleri ve yüksek teknolojiye sahip donanımlı laboratuvarlarından alıyor.

Benzer Yazılar

Fulbright Doktora Bursu

HayataRehber

ATATÜRK’ÜN Eğitim ve Kültür Alanında Yaptığı İnkılaplar, Güzel Sanatlar Alanındaki Yenilikler

HayataRehber

Kayıt parası yasal mı İsmet Yılmaz’dan uyarı

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster