Güzellik

Mat Ruj Nasıl Kullanılır?

Mat Ruj Nasıl Kullanılır?

Mat rujlar dudakları olduğundan daha dolgun gösterme etkisi vardır. Mat rujunuzun pürüzsüz görünmesini istiyorsanız yazımızdaki püf noktalara göz atın.

1-) Öncelikle dudaklarınıza peeling yapmanız önemli. Çünkü mat rujlar kolaylıkla dudaklardaki çatlaklara yerleşebilir, bu da homojen olmayan görünüme neden olur. Peeeling ile bu sorun ortadan kalkacaktır.

 2-) Dudaklarınıza ince bir tabaka şeklinde balm uygulayın. Mat rujlar dudakları çok kurutması ile bilinirler. Balm ile dudaklarınızı nemlendirerek bu kurutma etkisini en aza indireceksiniz.

3-) Mat ruj, dudaktaki en küçük kusuru bile öne plana çıkarır. Bu sebeple ruj sürmeden önce dudak çevrenize yayılmış pembelikleri kapatıcı ya da fondöten yardımıyla eşitleyin

4-) Mat rujlar çok pigment içerdiğinden diğer rujlara göre daha yoğun bir yapısı vardır. Bu yüzden dudaklarınızı uygun renkte bir kalemle çerçevelemenizi öneririz. Bu sayede taşırma riskiniz daha az olacaktır.

5-) Seçtiğiniz mat rujunuzu dudaklarınızın orta kısmından başlayarak sürün.

6-) Dudak kaleminizi rujun üstünden de sürebilirsiniz, bu iki rengin daha iyi kaynaşmasını ve çizginin yumuşamasını sağlar.

7-) Dudaklarınızın tam ortasına aydınlatıcıyı değdirin, yaymayın. Üstüne rujunuzu sürün. Aydınlatıcının yaratacağı efekt ile dudaklarınız daha dolgun görünecektir.

8) Rujunuzu uyguladıktan sonra temiz bir fırça yardımıyla rengi tüm dudağınıza eşit bir şekilde dağıtın.

9-) Rujunuzun taşan kısımlarını kapatıcı yardımıyla düzeltin.

Benzer Yazılar

Sabahları Şişen Gözlere Çözüm Önerileri

HayataRehber

DAHA MUTLU HİSSETMEK ELİNİZDE!

HayataRehber

Evde Saç Boyama

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster