Moda

Moda: Minimal Gelinlikler

Moda: Minimal Gelinlikler

Modacılar, gelinliklerin büyüsüne büyü katmak için sürekli çalışıyor. Tam “Daha ne kadar farklı bir gelinlik olabilir ki?” derken, etkileyici tasarımlar ile karşılaşıyoruz. Örneğin sezon modası minimal gelinlikler gibi. Bu tasarımların ortak bir noktası var ki, o da gelinlerin en sevecekleri modelleri ortaya çıkarmak. Bütün gelinlikler birbirinden güzel olduğu için de gelinlik seçmek zor olabiliyor. Her kadına yakışan, her kadının güzelliğini daha çok ortaya çıkaran ve ışıltısına ışıltı katan bir kıyafet varsa o muhtemelen bir gelinliktir. Bu yılın akımlarından birisi olan minimal gelinlikler de o ışıltıya ışıtlı katmak için podyumlarda ve tasarımcıların masalarında yerlerini aldılar. Gelin minimal gelinliklere bir göz atalım. Onları minimal yapan neymiş, bildiğimiz gelinliklerden ne farkları varmış birlikte öğrenelim.

Bir tasarımın adında “minimal” sıfatı varsa, o tasarım aynı zamanda moderndir. Yani, minimal gelinliğiniz, modern kumaş, kesim ve modele sahip olacaktır. Modern ve minimal bir düğün konsepti ile harika bir uyum sağlayacak olan bu gelinliklere hazır mısınız?

Madem minimal gelinlik dedik, burada abartılara yer yok. Minimal gelinliklerde kabarık etekler kullanılmıyor. Tarlatanlar ve etekleri kabartan tüllere burada yer yok. Gelinliğinizin etek kısmında daha görkemli bir görüntü istiyorsanız, bunu etek kısmında daha çok kumaş kullanarak sağlayabilirsiniz.


Minimal gelinliklerde, yoğun danteller ve işlemeler de bulunmuyor. Hareket katmak istediğiniz kısımlarda tül ve inci işlemeleri eklenebilir. Kollarda, yaka kısımlarında ve duvakta bu narin işlemelere yer verebilirsiniz.

Minimal gelinlikte genellikle “olmayan” şeyleri söyledik. Çünkü minimal, sade ve modern bir gelinlik için fazlalıkları bir kenara koymak gerekiyor. Şimdi biraz da olması gerekenlerden bahsedelim. Hatta olmazsa olmazlardan…


Minimal gelinliğinizin süsler ve detaylarla işlenmeyeceğini biliyorsunuz. Dolayısıyla bu gelinlik için kullanılacak kumaş çok kaliteli olmalı. Kalitesiz bir kumaş, en güzel tasarımı bile zayıf gösterebilir, aman dikkat.

Minimal gelinlikler hakkında dikkatimizi çeken bir diğer husus da, bir gelinliğe göre daha rahat olmaları. Üzerinizden dökülen, yumuşak, sarmayan tasarımlı minimal gelinlikler yoğunlukta. Bu rahat gelinlikler iç giyim ve korse kullanımınızı da etkileyecektir. 

Benzer Yazılar

Soket Çoraplar Artık Gün Yüzünde!

HayataRehber

Brooks Brothers’ın İzmir’deki İlk Mağazası Açıldı

HayataRehber

Juıcy’nin Yeni Kreatif Direktörü Jamıe Mızrahı

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster