Temizlik

Mutfak temizliği zamanı

Mutfak temizliği zamanı

Ocak temizliği: Ocak, yemekler sebebiyle çok fazla kirlenir. Özellikle yağları çıkarmak zordur. Yemek pişirmeye başlamadan önce ocağın üzerine sabunlu ılık su damlatın. Yemek piştikten sonra ocağı temizlemek daha kolay olacaktır.

Mutfak Lavabosu: İnanması zor, ama kirli mutfak lavabosunda tuvalet klozetinden daha fazla mikrop barındırır. Bunun için lavabonun hijyeni çok önemlidir. Lavaboyu dezenfekte etmek için oksijenli su veya sirke kullanabilirsiniz.  Ardından sabunlu ılık su ile lavaboyu yıkayın.

Bulaşık Makinası temizliği: Bulaşık makinesinde yiyecek kalıntılarını yok etmek için makinenin kenarlarını karbonatlı su ile silin. İçinin temizliği için bulaşık makinesine bir fincan sirke kullanabilirsiniz. Makinenizi boş çalıştırmayı unutmayın.Böylece makineniz tamamen dezenfekte olacaktır.

Çöp kutusunu dezenfekte edin: Çöp kutularındaki kötü kokulardan kurtulmak için limon, tuz ve bu karışımı ile temizleyin. Çöp kutularınızı dezenfekte de etmiş olursunuz.

Mikrofiber bez kullanın: Mutfağınızda temizlik için mikrofiber bez kullanın. Hem temizlik için size yardımcı olacaktır, hem de çamaşır makineside yıkayarak yeniden kullanabilirsiniz.

Süngeri dezenfekte edin: Süngerler bakteriler için bir üreme alanıdır. Kullandığınız süngeri dezenfekte etmek için yüksek ısıda mikrodalgaya atın. Birkaç dakika tutun. Her gece bu uygulamayı yapabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Yatak Odası için 7 Harika Depolama Fikri

HayataRehber

Kapsamlı ev temizliği nasıl yapılır?

HayataRehber

Temizlik yaparken işinizi daha kısa sürede yapmanızı sağlayacak 10 fikir

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster