Bitkilerin faydaları

Muz faydaları nelerdir?

Muz faydaları nelerdir?

  • Sinek ısırıklarından kaynaklanan kaşıntılardan da bu kabuk sayesinde kurtulabilirsiniz. Sinek ısırıklarından sonraki kaşıntılar herkesi rahatsız eder. Kaşıntıların geçmesi için birçok yol denenir. Muz kabuğunu kaşındığınız yerlere sürerseniz bu kaşıntılardan kurtulabilirsiniz.
  • Çok iyi bir ayakkabı temizleyicisidir. Ayakkabıları muz kabuğu ile silmek oldukça faydalıdır. Ayakkabıları temizler ve parlatır.
  • Diz ağrılarına da fayda sağlar. Romatizma sonucu oluşan kemik ağrılarına karşı kullanılabilir. Ağrıyan kemiklerinizi bu şifalı meyvenin kabuğu ile ovabilirsiniz.

TOPUK NASIRLARINA KARŞI MUZ KABUĞU!

Topuklardaki nasırlar için de oldukça faydalıdır. Nasırlara birçok losyon yada vazelin gibi ürünler sürülür. Fakat yine de nasırlar geçmeyebilir. Bu şifalı meyvenin kabuğu topuk nasırlarına sürülerek şifa bulunabilir.

MUZ KABUĞUNUN CİLDE FAYDALARI NELERDİR?

  • Vücuttaki siğillerden de bu şekilde kurtulmak mümkündür. Kabarmış siğillere de bu şekilde fayda bulabilirsiniz.
  • Sedef hastalığı için de bu şifalı kabuk oldukça faydalıdır. Sedef yaralarının üzerine muz kabuğunun iç kısmını sürerek fayda bulmak mümkündür.
  • Cilt canlandırıcı olarak da kullanabilirsiniz. Bu etkisi için kabuğun iç kısmını cildinizin üzerinde birkaç dakika gezdirin. Daha sonra cildinizi yıkayın.
  • Kuru cildi nemlendirici özelliği vardır.

Muz

CİLT KIRIŞIKLIKLARINA KARŞI MUZ KABUĞU MASKESİ!

Ciltteki kırışıklıklara sürülebilir. Düzenli kullanım ile cilt kırışıklıklarını oluşmadan önlemek mümkündür. Cildin güzelleşmesi için bir muzu tamamen ezin. İçine bir yumurta kırın. Güzelce karıştırın ve yüzünüze sürün. Yüzünüzü 15 dakika sonra yıkayın. Bu formül ile yüzünüzdeki lekelerden kurtulabilir ve cildinizin güzelleşmesini sağlayabilirsiniz.

MUZ KABUĞU İLE SİVİLCELERDEN KURTULUN!

Cildinizdeki sivilcelerden bir türlü kurtulamıyor musunuz? Muz kabuğu akne ve sivilcelere karşı oldukça faydalıdır. Akne yada sivilceler için günün sonunda yüzünüzü yıkayın, temizleyin. Sonrasında muz kabuğu ile yüzünüzü silin. Gece bu şekilde yüzünüzü yıkamadan uyuyun. Sabah ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Bu şifalı kabuğun düzenli kullanımı ile yüzünüzdeki sivilce ve aknelerden kurtulmanız mümkündür.

MUZ KABUĞU DİŞLERİ BEYAZLATIR MI?

Muzun ve muz kabuğunun dişleri beyazlattığı doğrudur. Muz yiyerek dişlerinizi temizlemiş olursunuz. Aynı zamanda beyazlamasına da yardım eder. Muz kabuğunun iç kısmını dişlerinize sürerek birkaç dakika ovalayın. Bu sayede dişlerinizi beyazlatabilir ve temizleyebilirsiniz. Günde 2 kez tekrarlayabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Kaya tuzunun yararları nedir?

HayataRehber

Roka faydaları nelerdir?

HayataRehber

Salatalık yararları nelerdir?

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster