Nedir?

NSF belgesi nedir?

NSF belgesi nedir?

NSF,  National Sanitation Foundaditon kelimelerinin kısaltmasıdır. Ulusal Hijyen Vakfı demektir.

Yıllar önce Amerika’da kurulan bu vakıf; su, gıda, çevre ve tüketici ürünlerinin sağlık, hijyen ve temizlik standartlarının belirlenmesinde, test edilmesinde, sertifikalandırmada yetkin, bağımsız, uluslararası en üst otorite haline gelmiştir.

Örneğin NSF 51 sertifikası; gıda alanları için üretilen kalite standartları gereği ihracat yapmak için kullanılan ; sağlık gereksinimlerini üst düzeyde karşıladığını belgeleyen uluslararası bir sertifika programıdır.

Ürünlerin üretim aşamasından itibaren gıda sağlığına uygunluğunu kontrol ederek birçok teste tabi tutmaktadır. Bio Uni S, Power Cleaner H&M, Bio Circle Liquid ve Inox Top isimli temizleyiciler, Uluslar arası geçerliliği olan NSF Sertifikası (National Sanitary Foundation—Uluslar arası Sağlık Kuruluşu) ile belgelenmiştir.

NSF belgesi, kullanıcı ve gıda denetleyicilerine, kullanılan temizlik kimyasalının gıda güvenliği açısından uygun olduğunu garanti eder.

Benzer Yazılar

Konstrüksiyon Nedir?

HayataRehber

Astral Seyahat Nedir?

HayataRehber

Disiplin nedir?

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster