Eğitim

Okullar ne zaman açılacak? 2017-2018 eğitim öğretim yılı çalışma takvimi belirlendi mi?

Okullar ne zaman açılacak? 2017-2018 eğitim öğretim yılı çalışma takvimi belirlendi mi?

Okullar ne zaman açılacak sorusu milyonlarca öğrenci ve veli tarafından araştırılmaya devam ediliyor. Konu ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı’ndan açıklama geldi. MEB tarafından düzenlenen 2017-2018 eğitim öğretim yılı çalışma takvimiyle birlikte okulların açılacağı tarih belirlendi. Yaz tatilinin bitmesine yakın okulların açılacağı günü bekleyen öğrenciler yeni eğitim ve öğretim yılı için hazırlıklarını tamamlamaya başladı. İşte 2017-2018 eğitim öğretim döneminde okulların açılacağı tarih…

2017-2018 eğitim öğretim döneminde okullar ne zaman açılacak? yanıtını merak eden yüz binlerce öğrenci konuyla ilgili araştırmalarına devam ediyorlar. Yaz tatilinin bitmesine artık çok az bir zaman kala milyonlarca öğrenci, yeni eğitim ve öğretim yılı için hazırlıklarını tamamlamaya başladı.  Yaz tatilinde olan milyonlarca öğrenci tarafından okulların ne zaman açılacağı en çok merak edilen konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hazırlanan 2017-2018 eğitim öğretim yılı çalışma takvimiyle birlikte okulların açılacağı tarih belirlendi. İşte okulların açılacağı tarih…

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hazırlanan 2017-2018 eğitim öğretim yılı çalışma takvimiyle ilgili genelge, illere gönderildi. Buna göre, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı birinci kanaat dönemi, 18 Eylül 2017 Pazartesi günü başlayacak ve 19 Ocak 2018 Cuma sona erecek.

Yarıyıl tatili, 22 Ocak 2018-2 Şubat 2018 tarihleri arasında yapılacak. İkinci kanaat dönemi ise 5 Şubat 2018 Pazartesi başlayacak ve 8 Haziran 2018 Cuma sona erecek. 2018-2019 eğitim öğretim yılı ise 17 Eylül 2018 Pazartesi başlayacak.

YENİ MÜFREDATA İLİŞKİN İLK BİLGİLER

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Ankara Başöğretmen Salonu’nda yeni müfredatı açıklamaya başladı. Verilen ilk bilgilere göre, yeni müfredat bu sene 1, 5 ve 9’uncu sınıflarda uygulamaya konulacak. 2018-2019 eğitim öğretim yılında tüm ders ve sınıflarda yeni müfredatla eğitim verilecek.,

Bakan Yılmaz açıklamasında şu ifadelere yer verdi: Çağın gereği, ferdin ve toplumun ihtiyaçları doğrultusunda müfredatı yeniledik. Müfredat; öğretmen, öğrenci ve velilerin görüşleri alınarak yenilendi. İlkokul ve ortaokul düzeyinde 17, lise düzeyinde 24, İHL’lerde 10 olmak üzere toplam 51 ayrı müfredat yenilenmiştir.

Yenilenen müfredatların sade ve anlaşılır olması ön planda tutulmuştur. Öğrencilere kazandırılması hedeflenen yeterlilik ve beceriler belirlenirken derslerin tabiatı dikkate alınmıştır. Müfredatlar yenilenirken farklı kültür ve medeniyet havzalarının katkıları belirginleştirilmeye çalışılmıştır.

Yenilenen müfredatlarda sadeleştirme ve içerik yoğunluğunun azaltılması ön planda tutulmuştur. Müfredat uygulanırken her türlü farklılığı kapsayıcı ve hassasiyeti koruyucu olmaya odaklanılmıştır. Yapılan saha çalışmalarına ve anketlere 100 bine yakın öğretmen ve veli katıldı. Beden eğitimi dersinin adı, beden eğitimi ve spor olarak değiştirildi.

Müfredatı yenilirken çoğulcu bir yaklaşımı esas aldık. Bu müfredat, şu ana kadar yapılmış en demokratik, en katılımcı, en çoğulcu müfredattır. Eğitimde kalite, bizim değişmez hedefimizdir. 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Millî Birlik Günü, güncellenen öğretim programlarımızda yer alacak.

Benzer Yazılar

GRE Sınavına Hazırlık

HayataRehber

2017-TUS Sonbahar Dönemi Sınav Giriş Yerleri Açıklandı

HayataRehber

2017-2018 AÖF kayıtları başlama tarihi! Açık Öğretim Fakültesi kayıt tarihleri

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster