Bitkilerin faydaları

Portakal suyunun yararları nedir?

Portakal suyunun yararları nedir?

 • Yüksek oranda C vitamini ihtiva eder. Vücudun C vitamini ihtiyacının büyük bölümünü karşılar.
 • Erken yaşlanmayı geciktirir. Yaşlılık karşıtıdır.
 • Vücudun direncini arttırır.
 • Kan basıncını dengeler.
 • Sıhhatli kan akşını sağlar.
 • Kolesterolü düzenlemeye yardım eder.
 • Kalp dostudur, kalp ve damar hastalıklarına karşı koruma sağlar. Kalp krizi geçirme riskini azaltır.
 • Sindirim sistemini rahatlatarak kabızlığı önler. Bunun sonucunda bağırsakları rahatlatır.
 • Beyin, omur ilik ve sinir sistemine faydalıdır.
 • İskorbüt hastalığına karşı da koruma sağlar.
 • Kolay ve dengeli zayıflamaya yardım eder.

SOĞUK ALGINLIĞINA KARŞI PORTAKAL SUYU İÇİN!

Kış hastalıklarına karşı her insanın değişik korunma şekilleri vardır. Kimileri nebat çayları ile korunur kimileri ise bol miktarda meyve ve sebze tüketir. Portakal suyu da soğuk algınlığı, grip ve nezle şeklinde kış hastalıklarına karşı koruma sağlar. Çocuklarınız portakal sevmiyorsa yada yemiyorsa suyunu sıkın ve gribe, nezleye karşı korunmalarına yardım edin. Böylece bağışıklık sistemi korunmuş olur.

PORTAKAL SUYU İLE CİLDİNİZ GÜZELLEŞİR!

Cildinin güzel görünmesini kim istemez ki? Bilhassa bayanlar güzel bir cilde haiz olmak ve cilt bakımı için birçok yol dener. Cilt maskeleri, cilt bakım kremleri bunlardan bazılarıdır. Portakalın suyunu sıkıp içmek de bu yöntemlerden biridir. Cilde parlaklık ve ışıltı kazandırarak güzel görünmeye yardım eder. Cildi nemlendirir. Güneş yanığı tedavisi için de naturel bir yöntemdir. Portakal suyu ile cildi silmek tıkalı gözenekleri açar, cildi sıkılaştırır, yaşlılığa karşı koruma sağlar. Ciltte kırışıklıklarına oluşmamasına yardım eder. Hücreleri koruyarak cildin genç görünmesine yarar sağlar.

Portakal Suyu

KANSERE KARŞI KORUMA SAĞLAR!

Meydana getirilen bilimsel araştırmalara bakılırsa bu şifalı meyvenin suyu kansere karşı da koruma sağlar. Çağımızın korkulan hastalığı kanser birçok kişinin yakalanmaktan kaygı duyduğu bir hastalıktır. İçerdiği limonen maddesi yardımıyla cilt kanseri, ağız kanseri, göğüs kanseri, akciğer kanseri ve kolon kanserine karşı koruma sağlar.

HAMİLELİKTE PORTAKAL SUYU!

Gebelik kısaca hamilelik döneminde de tüketilmesi ihtiyaç duyulan bir içecektir. Bazı vitaminlerin tamamlanmamış alınması sonucu düşük doğum yapma, bebeğin kusurlu doğması şeklinde sonuçlar ortaya çıkar. Portakal suyu içerek vücudun bu eksiklikleri tamamlanabilir ve anne bebek sağlığı korunabilir. Hamile bayanların günde yarım fincan naturel taze sıkılmış portakal suyu içmesi bebeği ve anneyi korur.

KEMİKLERİNİZİ KORUYUN!

Bu şifalı içeceğin tadının güzel olmasının yanında vücut için de birçok faydası vardır. Kemikleri koruması ve güçlendirmesi de bunlardan biridir. Kemikleri ve dişleri sağlamlaştırır. Kemik ağrısına iyi gelmiş olarak artrite karşı koruma sağlar.

BÖBREK TAŞINIZ MI VAR?

Böbrek taşı oluşumuyla sancılar ağrılar çekilmeye başlanır. Taze sıkılmış portakal suyunun tertipli tüketilmesi böbrek taşı oluşumu riskini azaltır. İdrardaki asit miktarını azaltması sebebiyle böbreklere yarar sağlar ve böbrek taşı oluşumunu önler.

PORTAKAL SUYU ZARARLARI NELERDİR?

Asidik bir içecek olduğundan mideye zarar verebilir. Midesinde gastrit şeklinde rahatsızlığı olan kişiler fazlaca fazla tüketmemelidir. Ek olarak portakal naturel şeker içeren bir meyvedir. Portakal suyu içerken içine şeker ilave etmeyin. Dişlerin çürümesine niçin olabilir.

Benzer Yazılar

Çuha çiçeği yağının yararları nedir?

HayataRehber

Ekinezya faydaları nelerdir?

HayataRehber

Böğürtlenin yararları nedir?

HayataRehber

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et! Daha Fazlası

×
Göster
x
Göster
×
Göster